| RobiiRobi a întrebat:

as avea nevoie de mai multe sfaturi.
In urma cu 1 luna am avut o relatie de 3 saptamani, sincer pentru mine unul a fost mult.
Inainte de aceasta fata aveam asa zisa reputatie de "curvar" pentru ca intr-adevar imi bateam joc, nu eram eu genul de baiat care sa fie doar cu o fata si sa tina mai multe.
Cu toate astea fata asta mi-a pus capac dupa o zi, efectiv eram topit dupa ea, imi tremurau si buzele cand vorbeam cu ea iar daca ma uitam mai mult de 2 minute in ochii ei, ma pierdeam efectiv, si adevarul ca are un zambet. senzational, efectiv il ador.
Problema era ca mereu plangea din cauza mea. din diferite chestii stupide, pe care eu le faceam. Cum suntem in acelasi liceu, si nu ma duceam la ea in clasa in vreo pauza, imediat plangea sau se supara pentru faptul ca prietenii mei si tigara sunt mai importante decat ea... sad
In fiecare zi cand era suparata pe banca la ea o asteptau buchetul de flori, ciocolata, si multe altele, de exemplu o pereche de cercei de argint in forma de inimioara, e ghici ce? Nu observasem, ea nu poarta cercei pentru ca maica-sa nu ii da voie din cauza religiei pe care parintii ei o au.Cand i-a vazut a inceput din nou sa planga. Din cate am observat ea renunta foarte usor la o relatie cum mi-au spus multi altii deoarece a avut o relatie de 2 ani cu un baiat mult mai mare are vreo 24 ani in momentul de fata, care a plecat in Germania fara sa ii spuna, si probabil de atunci nu vrea sa riste sa se indragosteasca prea tare de cineva pentru ca ii e frica sa nu faca la fel.
Adevarul e ca in acele 3 saptamani, 21 de zile sunt sigur ca in 20 a plans din cauza mea, la un moment dat ii raspundeam mai greu pe messenger, la intervale de 5-8min pentru ca eram ocupat, iar ea din nou s-a suparat gandindu-se ca ma dau la altele pe facebook. In seara aceea mi-a spus de 3 ori ca ne despartim de tot, sa scot si relatia de pe facebook pentru ca ea "nu stie cum". De 3 ori am intrebat-o sigur vrei sa ne despartim de pe un asa motiv? Ea spuse da de fiecare data, la nervi bineinteles am scos relatia, iar in momentul in care ea a vazut asta, si-a stins computer-ul, si a inceput sa planga. PS: Era doar un test.
Dupa jumatate de ora ma suna plangand si imi spune ca nu se astepta sa scot relatia, si mi-a spus ca in viata va trebui sa invat sa ma descurc independent deoarece nu voi putea opri nimic rau.
Imi trecuse mie prin gand ca are vreo prostie in cap, si i-am spus sa nu aud ca iti trece prin cap sa faci vreo prostie, atata timp cat eu nu ma gandesc la asta nici tu sa nu o faci, i-am spus sa se duca la culcare era deja ora 1 dimineata, si ca vom vorbi cand vine la scoala, iar ea imi raspunde ca nu stie daca vom mai vorbi, ceau, si imi inchide.
I-am scris in jur de 4 mesaje si la un moment dat imi raspunde si imi spune ca ea este bine, si ca va adormi imediat, a luat 10 ketonale de 300mg. In momentul ala am crezut ca turbez, eu fiind din Timisoara iar ea Utvin. urgent am sunat-o pe o prietena de a ei sa ii sune parintii sau vreun vecin sa o duca la spital. Zis si facut, fostul ei prieten cu care a stat 2 ani de a plecat in Germania, s-a imbracat si glont la ea, dupa care a dus-o la spitalul Louis Turcanu, unde a stat cu ea toata noaptea pentru a ii face spalari, perfuzii si multe altele.A stat internata doar noaptea aceea iar dimineata in jur de ora 11 i-a dat drumu, eu unul nu am stiut, efectiv eram disperat, prietena ei nu mai raspundea la telefon nici ea, toata noaptea m-am rugat sa nu fi patit ceva, si plangeam in acelasi timp. Eu plangand pentru o fata?! Nici vorba, pana am ajuns la ea, are ea un stil de a te face sa o iubesti din toata inima. De la ora 7 dimineata pana la ora 10:30 am sunat la fiecare 10minute, eram distrus. Dupa care la 11 si ceva intra pe facebook. Eram in culmea fericirii ca si-a revenit.Am vorbit cu ea, a trecut o saptamana dupa care ne-am impacat din nou..De data asta 3 zile a durat pana cand s-a despartit de mine din nou, chiar in data de 14 Februarie, cand auzise ca eu ma pupasem cu colega ei de banca cu care se certase chiar in ziua aia, lucru care nu era adevarat. De atunci a trecut aproximativ o luna. In timp am crezut ca imi va trece, am crezut ca nu mai simt nimic pentru ea si ca toate sentimentele fata de ea imi disparuse.Vineri am intalnit o fata, caruia ii placea de mine de cand m-a vazut cu fata de care va povesteam, dar a decis sa nu intervina intre noi doi. Foarte simpatica, a inceput sa imi placa de ea, ea fiind din aceeasi clasa cu fata de care va povesteam. Marti am urcat la etaj, eu avand clasa la parter, iar aceste 2 fete cea de care va povesteam mai sus si cea pe care o intalnisem vineri, fiind din aceeasi clasa, erau la etaj. Cum spuneam am urcat la etaj, iar Monica ma luase in brate si m-a sarutat de mai multe ori, Madalina vazand asta si intrand direct in clasa. Dupa 20 de minute am primit un mesaj de la Madalina, in care scria ca vrea sa ne vedem in spatele terenului de fotbal al liceului si sa vorbim, pentru ca are sa imi spuna ceva urgent.Zis si facut, am ajuns acolo inaintea ei, eram cu mai multi colegi. Madalina veni la mine, m-a luat in brate si m-a pupat, eu intorcandu-i obrazul gandindu-ma ca acolo vrea sa ma pupe, din moment ce ea s-a despartit de mine dupa o luna. Se uita la mine in ochi si imi spune de ce imi intorci obrazul, la care eu uimit : ca sa m-a pupi? Imi spune ca nu vrea acolo si incearca sa ma sarute pe gura, eu intorcandu-i obrazul din nou. Eu stand cu spatele sprijinit de un perete ea ma lua in brate si incepea sa ma sarute pe gat, si ma excita in ultimul hal. mi se facea pielea de gaina. Am incercat sa ii spun sa termine, pentru ca noi nu suntem impreuna, si ca nu o voi pupa pentru a ne impaca si sa se desparta de mine din nou din cauza ca aude ceva stupid. Imi spune ca nu ne vom mai certa, nu se va mai supara, si sa o pup. Din nou ii spun sa te pupe Petec, actualul ei prieten din cate stiam eu. Ea imi raspunde ca nu mai este cu el, pentru ca nu poate tine la el si tine la mine. Dupa care ma intreaba de ce ai lasat-o pe zdreanta aia (Monica) sa te sarute? Tu esti doar al meu. Eu mirat din nou, am fost al tau si ai avut grija sa nu mai fiu. Tot ma pupa, ba pe gat ba incerca pe gura. I-am zis sa termine si o sa ma mai gandesc. Adevarul e ca dupa ce m-a luat odata in brate si m-a pupat pe gat, eram fiert! Eu credeam ca voi putea fi indiferent si ca nu mai simt nimic pentru ea. Da de unde, toate sentimentele fata de ea erau inapoi la locul lor. Pauza urmatoare mergem in spatele terenului din nou, ea venind cu o prietena de la ea din clasa. Nu am mers la ora si am stat acolo, eu m-am pus jos iar Madalina hop la mine in brate, colega ei langa noi. Cu o pauza inainte adica cand venise la mine i-am zis ca ma voi gandi 2 ore. A stat jumatate de ora la mine in brate dupa care s-a pus langa mine. S-a apropiat incet de buzele mele, asa pervers si incet, si cand erau doar 2mm intre buzele noastre, eu i-am intors obrazul.
Ea cu lacrimi in ochi se uita la mine si ma intreaba de ce?
Eu fiind un nesimtit ii raspund pentru ca nu au trecut 2 ore.
Trec 2 ore si intre timp pleaca si colega ei si raman doar eu cu ea, au trecut 2 ore si 8min si ma intreaba ce am de zis. Eu ii spun ca nu am nimic de spus, la care ea nervoasa cum adica? Iar eu ii raspund simplu, pentru mine inca ai o sclipire in ochi iar mie unul inca imi tremura buzele cand ma uit la tine si vorbesc cu tine, dupa care o saruta. Bun, eram in extaz. De Monica uitasem... fata pe care o intalnisem Vineri, imi trimitea mesaje daca urc sus la ea, dar eu eram cu Madalina in spatele terenului.Bun, afla Monica ca eu m-am impacat cu Madalina iar ea incepe sa planga. si imi spune ca era sigura ca Madalina va face ceva, si se va baga intre noi, imi mai si spune pe deasupra ca sunt singurul baiat pentru care a plans vreodata, si ca tine enorm de mult la mine, dar eu trecusem prin asa de multe impreuna cu Mada... Au trecut 2 zile, iar Monica tot fiarta dupa mine este, iar eu dupa Madalina. Mi-am cerut scuze Monicai incercand sa ii explic ca nu am avut intentia de a imi bate joc de ea sau ceva de genu, dar crezusem cu tarie ca nu mai simt nimic pentru Mada, dar sentimentele mele fata de ea erau tot in mine, invelite cu o plapuma, pana cand Mada a dat-o jos. Intre timp am aflat ca prietena lui Mada facuse cu ea un pariu, spuse ca eu voi fi cu Monica si nu cu Mada, la care Mada spune ca voi fi cu ea. Bun am aflat de pariu, dezamagit, crezand ca s-a combinat cu mine doar pentru pariul ala de 50 de lei. Adevarul e ca mi-au povestit ca Mada i-a spus, daca eu ma voi baga cu Robi nici nu ma voi mai desparti de el. Ieri inainte sa ajung la antrenamente o vad pe Monica in statie, asteptand autobuzul. Ma duc la ea o pup pe obraz, o intreb ce mai face, iar inainte de ce sa ii vina autobuzul imi pune palmele pe obraji ma trage spre ea si ma saruta, un sarut de vreo 4-5 secunde. Dupa care pleaca, si imi trimite un mesaj in care scria ca atunci cand m-a vazut au luat-o transpiratiile, si isi cere scuze pentru acel sarut, dar a facut-o pentru ca nu stie daca va mai avea vreodata ocazia. M-a luat prin surpindere, nu ma asteptam sa ma sarute. Bun deci eu acum sunt confuz, adica tin la Madalina enorm si o iubesc, dar nici pe Monica nu vreau sa o vad suparata.
Toti 3, Madalina, Monica si eu suntem in clasa 9, ele in aceeasi clasa eu in alta clasa. Ca sa rezolv problema cu varsta happy si sa imi spuneti parerile voastre. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Treaba e ca intre tine si Madalina exista ceva dinainte sa apara Monica in peisaj, sa zic asa. In ceea ce te priveste, esti cam indecis, esti confuz, de aceea zic sa stai o vreme sa analizezi situatia pentru ca risti sa iei niste decizii pe care le vei regreta mai tarziu. Si pana la urma... Dupa care tanjesti cel mai tare? Pentru care simti ceva mai intens? Nu te gandi ca daca o vei alege pe una dintre ele, cealalta va suferi. E normal. Asa e in iubire. Tu gandeste-te si la tine si la ce vrei tu de fapt. Probabil daca astepti o mica perioada, iti vei da seama cu cine vrei sa fii de fapt iar pe langa asta, e posibil de asemenea sa realizezi ca niciuna nu e pentru tine. Ai sa iti dai seama... Numai asteapta o mica perioada sa vezi cum decurg lucrurile intre tine si ele si intre ele.

5 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Oh... Stresanta situatia. Analizeaza o vreme intreaga situatie neimplicat. Stai pe margine. Stai singur, nu te grabi sa alegi. Vei realiza la un moment dat pentru care merita sa investesti sentimente.

| RobiiRobi explică (pentru Nolkyz):

Cel mai serios raspuns de pana acum. Problema este ca eu sunt deja cu Madalina. Ele doua au vorbit iar Monica i-a spus ca daca ar fi cu mine as fi foarte fericit si nu m-ar supara niciodata, dar asa ma simt si acum fiind cu Mada. Ele parca ar fi gemene. Nu vreau nici sa o pierd pe Madalina dar nici pe Monica sa o vad trista si suparata.

| RobiiRobi explică (pentru Nolkyz):

Printr-o simpla atingere de la Madalina simt un fior prin tot corpul, cand ma saruta, simt ca nu mai sunt pe pamant, iar Monica nu prea o ajunge din punctul asta de vedere, cand mergeam la ea pe hol, ma ascundeam, adica nu stiam ce parere vor avea colegii mei.
Cat am fost si cat sunt cu Madalina nu ma ascund niciodata, adica ma consider norocos pentru faptul ca am o fata ca ea langa mine.

| Nolkyz a răspuns (pentru RobiiRobi):

Treaba e ca intre tine si Madalina exista ceva dinainte sa apara Monica in peisaj, sa zic asa. In ceea ce te priveste, esti cam indecis, esti confuz, de aceea zic sa stai o vreme sa analizezi situatia pentru ca risti sa iei niste decizii pe care le vei regreta mai tarziu. Si pana la urma... Dupa care tanjesti cel mai tare? Pentru care simti ceva mai intens? Nu te gandi ca daca o vei alege pe una dintre ele, cealalta va suferi. E normal. Asa e in iubire. Tu gandeste-te si la tine si la ce vrei tu de fapt. Probabil daca astepti o mica perioada, iti vei da seama cu cine vrei sa fii de fapt iar pe langa asta, e posibil de asemenea sa realizezi ca niciuna nu e pentru tine. Ai sa iti dai seama... Numai asteapta o mica perioada sa vezi cum decurg lucrurile intre tine si ele si intre ele.

| Rony23 a răspuns:

Trebuie sa le-o tragi la amandoua pana le sar creierii pe pereti, iar daca crezi ca nu asa trebuie continua cu facebook-ul si mesajele pe telefon. Bafta

| baf a răspuns:

O adevarata telenovela....se vede ca madalina tine mult la tine...mai ales ca a plans mult pentru tine si.ce nu pot sa inteleg si mi se pare absolut ciudat este schimbarea ei de comportament.din cate ai spus la inceput, parea o fata cuminte, care nu ar fi ranit un baiat si nici nu ar fi suportat sa fie ranita, dar apoi nust