| Salu134 a întrebat:

Aș dori o părere/sfat decurând vine ziua prietenii mele, 22 ani face, și aș dori ceva idei de cadou. Însă în ultimele luni e destul de indiferentă față de mine, mă ignoră, critică, în general s-a îndepartat de mine, are chef de distracții, prietenii s-au prioritizat. Sunt o persoană de felul meu liniștită, înainte era și ea, însă s-a schimbat în mod radical, s-a plictisit cică, a influențat și fostul. Am luat o hotărâre de a mă despărțire, dar vreau să procedez într-un mod solidar, atât cât vine ziua ei și nu aș face frumos. Aveam idei precum ceva trandafiri, tortă și un cadou de care are ea nevoie, dar la care e situația la moment, m-a pus puțin pe gânduri. Care ar fi un cadou destul te potrivit din perspectiva voastră?

9 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Un costum de latex si un bici impletit cu... dragoste, pentru ea
catuse si lanturi pentru tine
pricepe ea care e ideea big grin

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nimic, te ignoră, ignor-o și tu! Distanțează-te și tu! Poate și-a găsit altă persoană! Găsește-ți și tu și gata...

| Alexandrionelu a răspuns:

Cred ca cel mai potrivit cadou ar fi să-i dai papucii

| ibaal a răspuns:

NIMIC! INDIFERENTA si din partea ta!

| Antopuff a răspuns:

Cred ca despartirea ar fi un cadou potrivit laughing

| Adelyna06 a răspuns:

Niciun cadou sincer... daca tr ignora la ce te mai astepti? Ii dai un buchet de flori, si dupa ce trece ziua ei stii tu?
Poate si a gasit altul.
Eu asa as proceda, faci cum vrei?

| Salu134 explică (pentru Adelyna06):

Nu mă aștept nimic, e un oarecare respect. Adic ea a participat la ziua ei, dar să nu fie o concluzie că fug de ceva.

| McGregor788 a răspuns:

Poate te inseala. Te-ai intrebat de chestia asta? De obicei devin femeile asa cand isi gasesc un alt barbat care le pun bete in roate relatiilor actuale si devin atrase de acei barbati care se compoarta frumos cu ele, etc. Daca asa ar fi, poate mai sta cu tine pentru ca nu stie sigur daca ala e "barbatul perfect" si il mai tine din frau sa vada cum sta treaba.