| Bene_Andreea_2001 a întrebat:

as dori sa stiu daca varsta conteaza intr-o relatie...? :/

Răspuns Câştigător
| IgLL a răspuns:

Vârsta nu e importantă. Dragostea și prețuirea e. Ai grijă când ești mai mic cu mult de ani, ca cealaltă persoană să nu profite. Nu contează nici vârsta nici sexul dintre cei doi parteneri.
Dacă ai nevoie de sfaturi, scrie mi un mesaj!

| Bene_Andreea_2001 explică (pentru IgLL):

Uite Facebookul meu, poti sa imi dai cerere, si sa imi lasi un mesaj. te rog, https://www.facebook.com/andrea.bene.50... Vreau sa povestim ..Multumesc. :*

| IgLL a răspuns (pentru Bene_Andreea_2001):

Scuze dar facebook nu mai folosesc de aproape un an. Contactează mă cu un mesaj privat aici și iti dau mail ul meu sau ceva.

24 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu, nu conteaza.

| darrio2007 a răspuns:

Conteaza.Una e sa ai 12 ani(joaca de-a oamenii mari)si alta e sa ai 20 de ani.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu contează. Atâta timp cât diferența nu e mai mare de 5-10 ani nu văd care ar fi problema.

| Bene_Andreea_2001 explică (pentru OnuOnulică):

Asa zic si eu, da uniii. spun ca nu e bine

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Eu zic că da. De exemplu multe fete din liceu 14-15-16-17-18 ani stau cu băieți mult mai mari decât ele, gen 4-5 ani sau mai mult și mi se pare nașpa. Adică na, fiecare cu activitățile sale, cam greu cu vorbitul, cam greu cu văzutul. Sau gen unul își dorește o relație serioasă și își fac planuri de viitor, dar îl împiedică activitatea celuilalt.e nașpa.
Nu prea e timp pentru cuplu, discutat.
Sau tu să ai 13-14 și el 20. iar ai tăi nu-s de acord și poate să-l bage la corupere.
Eu acum ți-am dat un exemplu.
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă e o diferență foarte mare, contează.

| Bene_Andreea_2001 explică (pentru anonim_4396):

Pai daca fata are 14, si el 22 sau 23 big grin?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bene_Andreea_2001):

între bunici mei a fost o diferență de 10 ani. nici nu se observa această diferență, dar depinde de fiecare.

| darrio2007 a răspuns (pentru Bene_Andreea_2001):

Asta cam suna a pedofilie.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Chiar dacă se spune că vezi tu vârsta nu contează iubirea e ceea ce contează bla bla nu e chiar adevărat. O diferență de maxim 3 ani (până să ajungi major) e cam cea mai normală diferență de vârsta. Prin lege, relațiile minor-major sunt permise numai dacă nu se depășesc 3 ani ca diferență de vârstă. Dar dacă diferența e de vreo 7 ani, gândește-te așa: când tu te-ai născut, iubitul tău deja era la școală. Sau, când tu ai intrat în clasa 1, el deja era în a 8a.

| Rainmaker a răspuns:

Conteaza! Si inca mult.
Este ok ca doi parteneri sa aiba varste apropiate toata viata dar:
-pana pe la 25 de ani fetele sunt atrase de barbati mai mari decat ele.
- pana pe la 60 de ani un barbat este atras de o femeie mai tanara decat el.
- dupa 35 de ani femeile sunt atrase de barbati mai tineri.
- dupa 60 de ani, chiar daca n-ar vrea, barbatii nu mai pot fi atrasi decat de table, pescuit si biserica.
- femeile sunt atrase toata viata.
Legile firii, nu-i asa?

| Armenianeek a răspuns:

Cand doi oameni se iubesc nu mai conteaza sexul. laughing))))))))))))), varsta nici atat.

| PinkPanther001 a răspuns:

In general se spune ca dragostea nu are varsta, dar daca e o diferenta mare incepe sa conteze acest fapt.

| Bene_Andreea_2001 explică (pentru PinkPanther001):

10 ani e diferenta mare? va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa fac. sad

| sofisis a răspuns (pentru Bene_Andreea_2001):

Este diferenta enorma in czul de fata.
Gandirea si personalitatea si interesele si conceptul de relatie la 23 de ani este catastrofal de mare fata de cea de la 14 ani.
La 14 ani esti copil. La 14 ani inca trebuie sa iti vezi de teme, de scoala etc.
La 24, deja la varsta asta ai un job, unii sunt deja casatoriti si cu copii...
Ce naiba, despre ce vorbim aici?

| SpeșălGirl a răspuns:

Dragostea nu are varsta, adevarat, insa in anumite cazuri.Cand fata are 20 si baiatul are 25 e ok dar nu e bine cand tu ai 14 si el 23.La varsta de 23 de ani, o persoana deja trebuie sa stie ce are de facut in viata, are de urmat o facultate, de muncit ca sa-si faca un viitor.Barbatii care umbla cu pustoaice de 13 sau 14 ani, stau cu ele doar pentru ca nu sunt in stare sa agate o femeie pe masura lor, iar cele mici sunt mai fraiere si cad la picioarele lor la auzul unor simple complimente.Chiar daca probabil iti place aspectul, umorul lui eu te sfatuiesc sa nu ai niciun fel de relatie cu aceasta persoana pentru ca nu este normal, la varsta de 23 de ani barbatul vrea sex,pe cand tu nu ii poti oferi asta si nu, nu o sa te astepte pentru ca este foarte mare.El vrea distractie, iesiri, pe cand tu, probabil te cheama in casa la 8. Sper sa faci alegerea potrivita.

| BlackDice a răspuns:

Da, conteaza. diferenta maxima dupa mine ar fi de maxim 5 ani diferenta. eu am avut relatie cu diferenta si mai mare si nu este bine, tocmai de aia iti zic maxim 5

| Arcadius30 a răspuns:

Daaa logic. nu poate iesii unu de 60 de ani cu una de 10 sau invers l3l (dar daca este o diferenta de 3 sau 4 ani n-are nimica...)

| ionelallllaa a răspuns:

Nu. Daca iubesti pe cineva ni te uiti la vârstă. Adica de la 13 ani in sus poti avea orive fel de prieten.

| Bene_Andreea_2001 explică (pentru ionelallllaa):

Si eu asta ziceam.big grin Multumesc.

| marta45 a răspuns:

Dacă crezi că el te iubeste cu adevarat incepe o relatie cu dinsul.Nustiu? Dar te sfatui la varsta de14 ani e cam devreme sa îți incepi o relatie.Nu fa o greseala mare care o sa iti pară rau toata viata.

| Bene_Andreea_2001 explică:

Https://www.facebook.com/andrea.bene.50... Dati-mi Add, vreau sa ma ajutatiii va rog, sa povestim, sa imi dati sfaturi. sunt foarte confuza, am doar 14 ani. si nu stiu ce sa fac,, Multumesc