| Lraluca2000 a întrebat:

Buna,as dori și eu niște sfaturi....acum ceva timp din întâmplare am rămas însărcinată și nu sunt de acord cu avorturile și l-am păstrat și acum am 5 luni pana acum o luna eu și tatăl copilului ne-am înțeles bine dar de ceva timp a început sa fie violent cu mine... vreau sa închei relația cu el dar îmi este teama de reacția copilului când va creste

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nici cu un tată violent nu-i va fi mai bine, crede-mă, mai bine doar cu tine decât cu așa specimen

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Decât un tată violent, mai bine fără el.

| Freya1 a răspuns:

Pana sa creasca copilul tu vei fi bine, linistită si poate la casa ta fara vanatai, vie si nevatamata.Tu te temi de reacția copilului cand va fi mare, dar nu te temi ca exista posibilitatea ca acel copil sa nu mai apuce sa creasca mare daca ala e violent si bou.

| BlackRose03 a răspuns:

Daca ramai cu acel bărbat de dragul copilului ii vei face mai mult rău decât bine. Nu va fi violent doar cu tine, ci și cu el după ce se va naște și ar putea rămâne cu traume văzând cum te bate pe tine, mama lui.
Nu îl poți schimba deci daca te gândești la asta renunță.Cei ca el nu se schimba.Iti va zice că va fi diferit, că se va schimba de dragul tau și al copilului dar sa nu-l crezi.Va fi ok câteva luni, dar după se va întoarce la vechile obiceiuri.Si decât să te întorci la el de fiecare data(cum fac multe alte femei într-o situație similară cu a ta)amăngindu-te doar cu speranțe false, mai degrabă scapi acum cat îți va fi mai ușor și îți continui viața.Iti zic asta ca atunci când îl părăsești(ce se va întâmpla mai mult ca sigur la un moment dat)sa realizezi chestiile astea.E complicata situația,in locul tau făceam avort când încă era o celulă, dar acum e cam târziu...
In fine, revenind.
Mai bine fara tata decât cu unul violent, crede-ma.
Repet că evenimentele viitoare datorate iubitului tau nu te vor afecta doar pe tine, ci și pe copilul nenascut.

Răspuns utilizator avertizat
| lorix a răspuns:

Singura ta grija mai raman banii.
E problema ta daca vrei sa-l pui sa-ti plateasca pensie alimentara sau nu dar animalul nu merita copil. In caz contrar ordin de restrictie de urgenta cu dovada agresiunilor fizice la care ai fost supusa.