| anonim_4396 a întrebat:

As vrea cateva sfaturi daca se poate. Trec printr-o perioada mai dificila, am fost cu un baiat aproape 10 luni ( il cunosc de un an si ceva ) ne-am despartit iar eu nu reusesc sa il uit. El a trecut peste acum sta cu 2 din cate am inteles, problema e ca eu nu reusesc sa il uit, ma gandesc tot timpul. Acum fac orice este posibil sa imi ocup timpul si sa nu ma mai gandesc la el dar nu reusesc. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| IubesteEa a răspuns:

Stiu ca e greu dar e si usor sa si il uiti poti sa nu te mai gandesti la el, cand il vezi nu il baga inseama deloc fa pe indiferenta si nu lasa sa te raneasca scuze k zic dar daca e pervers nu are nevoie de tine! succes!happysi sper sa il uiti! funda!

| Paula003 a răspuns (pentru IubesteEa):

Multumesc pentru sfat :*

11 răspunsuri:
| Costellino a răspuns:

Buna Paula. Ai doua variante. 1) Cauti pe altcineva sa-l uiti mai repede sau 2) Nu cauti pe nimeni dar il uiti mai greu happy
Da-mi id-ul tau si te ajut eu la prima varianta.

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Sinucide-te

| Paula003 a răspuns (pentru Aleeeeeexandra):

As prefera sa nu mai dai comentarii. Multumesc! {Si nu am nevoie sa imi afirmi asta, am sa inteleg din tacere...}

| Aleeeeeexandra a răspuns (pentru Paula003):

Haha

| alV112 a răspuns:

Join the club. Am fost 7 ani cu o tipa si ma chinui... dar asta e. trebuie sa intelegi ca NU AVEM DE ALES. daca ne-am dat seama ca nu merge, nu merge. da, o sa ne chinuim, dar n-avem ce face. Da, incearca sa-ti ocupi timpul cu tot felul, asa fac si eu. E bine ca te-ai bagat pe site-ul asta, poate te simti mai bine daca ajuti alti oameni. Eu ma simt

| DiamondShine a răspuns:

O sa-mi fie usor sa-ti dau un sfat,o sa-ti fie greu de facut...cel mai bine incearca sa cauti un alt baiat,profita ca esti singura,iesi cu fetele,distreaza-te in disko(poate acolo o sa-ti si placa de cineva),fa orice lucru ce-ti capteaza atentia si nu te mai gandii la ala, nu te-a meritat niciodata iar daca face ce face acum inseamna ca tu meriti ceva mai bun, fi rabdatoare ca timpul rezolva totul...pup:*

| aurora50scumpika a răspuns:

In primul rand trebuie sa vrei cu adevarat, daca nu l-ai uitat inseamna ca nu ai vrut cu adevarat! Puneti bine in cap sa+l uiti si combina-te cu alt baiat si forteaza+te sa l privesti ca pe unul special SUCCES

| Codrutzz a răspuns:

Bagate cu un alt baiat de care iti place tongue

| AndreiB96 a răspuns:

Pai cred ca e o singura solutie, ALT PRIETEN big grin

| lilianaana a răspuns:

Ilocuestil cu cineva asemanator celui cu care te-ai despartit, asa va fi mai usor s ail uiti.