| silvia_6803 a întrebat:

Buna as vrea sa ma sfatuiti si pe mine va rog. cred ca prietena mea s-a suparat pe mine din simplu motiv ca ea imi daduse mie o jacheta sa o port, si am fost amandoua in club acolo mi s-a facut cald si am dato jos si la plecare am uitato acolo. si acum cand i-am dat mesaj si am intrebat-o daca e suparata pe mine nu mi-a raspuns voi ce ziceti sa fac ca s-a suparat aiurea pe mine din cauza unei jachete.

Răspuns Câştigător
| LuDo a răspuns:

Uite... daca iti este prietena adevarata te va ierta! Si eu m-am certat odata cu prietena mea cea mai buna, dar dintr'un fleac.Si sincer...nu stiu ce sa-ti spun dar mai bine stati fata in fata si vorbiti! Stiu ca odata a pierdut o colega ceva ce i'am dat eu si parintii au facut ditamai scandalul, dar nu m'a interesat pentru ca eu consider ca o prietenie este de 1000 de ori mai importanta decat o haina sau orice altceva pierdut!winkingAcum ca sa iau un citat,, Prietenia trece si prin foc!''

8 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Nu s-a suparat aiurea. E normal sa fie suparata : ea ti-a imprumutat o haina pe care tu ai pierdut-o. Pune-te in situatia ei. Eu, daca eram in locul ei, nu iti imprumutam jacheta. Si la fel, daca eram in locul tau, nu-i ceream o jacheta imprumut. Si de ce i-ai dat mesaj si nu ai avut bunul simt sa te duci sa vorbesti cu ea direct si sa-ti ceri scuze? Nu-i asa ca te simti macar un pic vinovata?

| Elena_9796 a răspuns:

Normal ca s a suparathappy
bine zis "din cauza unei jachete" dar gandeste te ce inseamna o haina pentru o fatahappy[esti fata, jeez xD]
plus de asta poate era ceva sentimental sau ff scumphappy

si eu m as fi suparat, sincer...
dar probabil ca va veti impaca curand, depinde de personalitatea voastra si de genul vostru de prietenie
aiputea sa o intrebi ce ai putea sa faci ca sa te ierte, eventual saii cumperi alta jacheta sau sa ii dai ceva din garderoba ta ce ei ii place happy

sper ca te am ajutat:d

funda?big grin

Răspuns utilizator avertizat
| c0l0rFuLLSkY a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbesti intre 4 ochi cu ea prima data si daca intr-adevar din cauza aia s-a suparat ai putea sa incerci sa cautzi jacheta in clubul unde ati fost ( cu putin noroc o vei gasi ) sau i-ai putea cumpara alta noua. Dar sunt sigura ca te v-a ierta doar sunteti prietene happy!

Bafta ~

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O jacheta nu e aiurea.era, A EI.deci trebuia sa fii atenta.vezi tu? prietenia are niste reguli nescrise care trebuiesc respectate.

| rin a răspuns:

Pft. cred că oricine s-ar supăra dacă ar împrumuta ceva și nu ar mai primi lucrul acela înapoi. e vorba de bun simț și poate jacheta aceea era importantă pentru ea. mai ales că nu era a ta, trebuia să ai mai multă grijă să n-o pierzi. vorbește cu ea și oferă-te să i-o plătești sau permite-i să ia ceva al tău.

| GabiBrasov a răspuns:

Mergi inapoi la clubul respectiv, si intreaba daca au ramas ceva geci/jachete.In caz ca nu a plecat cineva cu ea, o recuperezi si asa va impacati si voi, crede-ma ca am fost cu un prieten care isi uitase geaca, si a doua zi a recuperat'o.

| Roscata_3068 a răspuns:

Pai du-te la ea acasa si vorbeste cu ea:X:X:X
si daca e intelegatoare va intelege ca e suparata dintr-o prostie:X:X:X
succeshappyhappy