| Anghel_Cristina_Alexandra_1995 a întrebat:

Bună, aș vrea și eu o părere. Eu am 17 ani iar prietenul meu 19, iar mama nu e de acord cu relația noastră și eu vreau să mă mut cu el dar mi-e să nu ne facă rău mama mea. Ce aș putea face? Vreau un răspuns, vă rog mai am vreo 8 luni până fac 18 ani.

Răspuns Apreciat de Editori
| darrio2007 a răspuns:

Gandeste-te mai intai daca ai cu ce trai, plecand de acasa dupa el. Si daca, intr-adevar, merita sa faci asta. Dragostea e mare la varsta voastra dar va veti lovi de greutati pe parcurs. Si tot la parinti vei cere ajutor. Nu strica relatia cu ei. Nu esti prima care a facut asta si apoi s-a intors la parinti cu coada intre picioare. Daca mai faci si vreun copil, te-ai aranjat pentru toata viata. Este doar un sfat de la cineva care a vazut multe pana acum. Stiu ca vei face tot ce vrei. Succes!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti muta dar parintii pot incepe un proces prin care sa solicite reintoarcerea ta la domiciliul lor.
Si nu recomand mutarea, nu se stie cat va tine si nici daca exista conditii bune pentru tine, mai ales daca esti eleva.
Gandeste-te foarte bine si pune capul la contributie, sa nu pici din lac in put.

| Adry05 a răspuns:

Sa stai aclo la tine acasa ca maine poimaine se hotoraste asta ca s-a plictisit de tine si te lasa si ce faci atunci cand esti certata cu maica-ta si fugita de acasa? O fi dragostea mare pe la varstele astea si or urla hormonii, dar mai ai totusi putina ratiune,

| Hammurabi a răspuns:

Mută-te la el.
Că în vreo 2-3 luni se va plictisi de tine și ori vei deveni menajera lui, ori te va da afară.

| Magda20 a răspuns:

Probabil mama ta are un motiv întemeiat de nu e de acord cu relația voastră. Poate mama ta e genul care își dă seama de un om cum e la prima vedere. Gândește-te mai bine înainte să faci ceva.