| LucaLazar a întrebat:

As vrea si eu sa intru in vorba cu o fata cu care n-am mai vorbit de mult.Va intreb pentru ca nu vreau sa scriu prostii.Multumesc!

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Daca doar vrei sa intri in vorba, poti sa scrii aproape orice, chiar orice.
Doar intri in vorba nu?
Daca vrei ceva mai mult, ai grija ce vorbesti.
Asta sa nu fi vazut un tip banal sau cel mai bun prieten!

| darrio2007 a răspuns:

O saluti, o intrebi ce mai face si daca o vezi ca e comunicativa o mai intrebi si altele.

| SkyPilot a răspuns:

Cum va cunoasteti, nu ar fi nicio problema sa intri in vorba. Incepi prin a o intreba ce a mai facut in tot acest timp. Fiecarui om ii place sa vorbeasca despre sine, asa ca ar fi un inceput bun.
Ce faci mai departe depinde de ceea ce iti doresti sa obtii de la ea. Pentru o amicitie, lasi discutia sa curga natural. Daca vrei o relatie, cauta "online flirting" pentru idei. Iti pun aici un link:
http://www.eharmony.com.au/......ing-online
Dar nu o lungi online. Daca lucrurile merg bine, invit-o afara cat de repede.