| ALEXANDRA1356 a întrebat:

As vrea si eu sa va povestesc ceva. ( fiind prima data cand fac acest lucru ).

Sunt ( cel putin asa simt ) indragostita de el de cam jumatate de an. iar acum, de vreo 4 luni, in sfarsit suntem impreuna.

Am 17 ani jumate, si eram virgina. Eram. Pentru ca am acceptat sa o fac cu el dupa doua luni, lucru ce nu am acceptat sa fac nici dupa 10 luni cu un fost...

Dar problema este ca eu nu simt nimic in timpul actului. Adica nu ma simt excitata deloc. ( doar ma ud si atata tot. ).

Oare am gresit ca am cedat atat de repede. si din cauza asta acum totul este asa?
Pentru ca si acum il iubesc mult. dar parca ceva e schimbat. si. aproape zi de zi gasesc ceva sa ma deranjeze. simt ca suntem prea diferiti. iar acum, sunt constienta ca ne-am grabit cu totul.

17 răspunsuri:
| ghinionistul112 a răspuns:

Corect! Te-ai grabit si de aceea nu simti nimic in actul sexual si nu era mai bine sa mai astepti macar sa faci cel putin un an sau chiar doi, cand atunci se considera ca erati facuti unul pentru celalalt... Si atunci poate era mult mai frumos si cred ca o insemnatate si pentru amandoi si din punct de vedere psihic, nu erai inca pregatita sa faci dragoste asa de repede...

| IloveME a răspuns:

Pfff,,trebuia sa-l cunosti mai bine inainte sa dai marele pas.la urma urme-i greseala e facuta sad
E normal ca primile dati, sa nu simti nimic ( leu cred ca am facut-o de vreo 5-10 ori pana am simtit placerea)¡
mai asteapta putin, iar daca continui cu aceleasi semtimente pentru baiat vorbeste cu el si gasiti solutie pentru ceea ce simti tu!
Succes si ai grija de tine!

| thedistroyer a răspuns:

Poate ca v-ati grabit, poate ca nu. Poate va iubiti insa daca tu spui ca acum totul e schimbat poate ca nu trebuia sa o faci cu el. Poate ca totusi chiar daca esti inebunita dupa el, trebuia sa mai astepti sa vezi daca totusi chiar e asa. De acum nu mai ai ce face. Si daca nu erai excitata asta este, nu e vina ta sau a lui. Asta a fost, ai facut-o. Daca spui ca sunteti diferiti poate ca nu sunteti facuti unul pentru celalalt, poate ar trebui sa cauti pe altcineva. Numai tu poti sti. Sper ca te-am ajutat.

| ORDKEO a răspuns:

Cel mai probabil nu sunteti compatibili.

| florindan a răspuns:

Tipic,daca ia-i cedat asa usor, s-a plictisit de tine acum si acum te paraseste.Asta e adevarul.

| ALEXANDRA1356 explică (pentru florindan):

Intelegi gresit! happy
Tine la mine, pentru ca il cunosc. A si plans in fata mea de cateva ori. cand ne-am mai certat.
Problema este la mine, pentru ca ma supar si ma enervez din orice in ultimul timp. happy

| florindan a răspuns (pentru ALEXANDRA1356):

Din cauza ca esti stresata, ti-e frica de ceva.

| ALEXANDRA1356 explică (pentru florindan):

Defectul meu este ca atunci cand tin la un baiat, il vreau in totalitate numai pentru mine!
Tocmai de asta ma enervez, ca el mai are si prieteni ..normal ca nu ar trebui sa ii comentez, si nu, nu ii interzic sa iasa cu el.Dar ma enerveaza a dracu` cand iese cu ei. pentru ca il vreau doar langa mine si numai al meu.
stiu ca gresesc mult, dar sunt foarte posesiva happy

| florindan a răspuns (pentru ALEXANDRA1356):

Pai alexandra tot timpul nu se poate, trebuie sa il intelegi.

| ALEXANDRA1356 explică (pentru florindan):

Si imi explica ca ma iubeste, dar ca are totusi o viata. si il inteleg.
Dar de exemplu, chiar daca sta cu mine toata ziua, iar dupa pleaca pe motiv ca l-a sunat nu stiu ce prieten sa se duca la o bere. fierb.
Ii inteleg in totalitate comportamentul, si cum am mai spus, eu sunt aia rea. eu sunt aia care se supara din orice. Si ma detest pentru asta happy.
Gresesc mult ca nu vreau sa il impart cu nimeni. dar asta e. happy

| florindan a răspuns (pentru ALEXANDRA1356):

Nu este un defect, este un semn ca il iubesti f tare.

| ALEXANDRA1356 explică (pentru florindan):

Mda. happy
Oricum, incerc sa imi controlez impulsiile si geloziile, pentru ca sunt in defavorul meu.

| florindan a răspuns (pentru ALEXANDRA1356):

Pai asa sa faci, pacat, ca il iubesti mult.

| usuk a răspuns (pentru ALEXANDRA1356):

Overly attached girlfriend.lol

| IloveME a răspuns (pentru ALEXANDRA1356):

Simti ca ai dat ce aveai mai important in tine! nu vrei sa-l pierzi si devi excesiv de geloasa si impulsiva din cate vad!
Ai grija si indreapta lucrurile pana nu va fi prea tarziu! acest baiat te iubeste, deci daca pleaca sa bea o bere, pleaca la bere, nu la alta!
Indreapta lucrurile pana nu va fi prea tarziu pentru tine, ti-o spun din suflet!

| ALEXANDRA1356 explică (pentru IloveME):

Si dreptate. Si eu am ajuns la aceeasi concluziehee hee.

| Ella_Miha_1977 a răspuns:

Well...sa presupunem ca ai fi inhibata in momentul actului..relaxxxx..sa presupunem ca nu sunteti compatibili.schimba-l.chestia asta iti poate afecta intreaga viata sexuala pe viitor,dar in caz de nu e asa,straduieste te mai mult,dk intr-adevar il iubesti,dk il doresti,lasa te purtata de val cum s ar zice,si totul vine de la sine, gandeste te la placerea ta, nu numai a lui, si totul va fi ok... daca nu, e de rau. mult succes