| Byabibi29 a întrebat:

Buna, as vrea un sfat. Iubitul meu nu imi mai da asa de multa atentie si cand ii cer alinare sau sa ma porecleasca nu o face pentru ca zice ca suntem prea mari si vrea mai multa seriozitate. Tind sa precizez ca eu am 17 si el 18.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incompatibilitate de stiluri. nu e adv deloc ce zice, e doar viziunea și realitatea lui, alți bărbați te alintă și la 60 de ani, dar tu preferi să te complaci și să rămâi cu el la lipsuri evidente

| sierra1 a răspuns:

"Iubitul meu nu imi mai da asa de multa atentie ...eu am 17 si el 18. "

explicabil: invață pentru bac

| Freya1 a răspuns:

Mai sunt băieți ce au faza de genul.Si eu stiu pe cineva si tin sa te anunta ca da, poate o va mai face din cand in cand dar doar cand va simti el iar in rest va fi morocănos si depresiv.
Dacă tot vrei sa stii ce se intampla descoperă intai ce ii provoacă starea asta.Ca pot sa fie mai multe cauze. Poate sa aiba depresie, poate sa treaca printr-o faza a vârstei fiind încă adolescent sau poate chiar sa nu te mai placa asa mult.Sau cine stie, descoperi acum cum e firea lui de fapt după ce are o stabilitate.

| LoveSleep a răspuns:

Cauta-ți și tu unul care sa te porecleasca.

| Zuzu1991 a răspuns:

"seriozitate"?!?
cand ajungi intim cu cineva NU EXISTA ASA CEVA, si daca ai 45 de ani, seriozitatea se refera numai la partea care nu e intima: platit facturi, viitorul relatiei, etc.

| Legion7X a răspuns (pentru Zuzu1991):

Vrea putin mai jucăuș laughing

| Legion7X a răspuns:

Probabil își pierde din masculinitate, vrea să fie puțin mai dur și serios, nu mai feminin sau lipicios laughing dacă tu vrei anumite chestii, el le poate face in privat, nu public.

Răspuns utilizator avertizat
| mdc98 a răspuns:

Da, iti spune ca sunteti maturi nu copii. Pai nu te iubeste clar, nu simte sa iti ofere afectiune, sa se joaca cu tine, sa te manance de drag. E doar asa superficial.

| stefiiii3 a răspuns:

Sunteti la o varsta adolescentina, probabil incearca sa se maturizeze. Fa si tu la fel, daca el incearca, o poti face si tu.

| Cccccc1 a răspuns:

De ce simti nevoia sa te porecleasca?
Asa consideri tu ca primești validare din partea iubitului, dovada de iubire?
E o faza prin care trece, la.18 ani personalitatea nu este formata încă.