| askmequestions a întrebat:

Buna,azi am avut serbare la scoala si s-au întâmplat cateva lucruri care pe mine m-au deranjat.O sa o numim pe Bfful meu Sophie(nu o cheama asa).Am stat ff mult cu Sophie la serbare, iar la final nu a mai vb aproape de loc cu mine.Cand am ajuns acasa am vazut ca Sophie își pusese la story un selfie cu Y, persoana pe care nici eu, nici Sophie nu o suportam si i-am dat mesaj sa o intreb de ce.Mi-a raspuns indignata ca a stat toata seara cu mine si ca eu sunt aia suparacioasa ca ma enervez ca a facut ea poza cu Y.(ea spune ca o urăște pe Y dar cand da fata in fata cu ea se da buna prietena a ei). Apoi am încheiat discuția, împăcare si vad in 10 minute notificare pe Instagram: Sophie a pus un story cu diferite colege si texte gen Va iubesc sau ❤️ sau de astea.
Stiu ca sunt un pic posesiva dar chiar nu înțeleg si nu stiu cum sa o intreb daca mai sunt bff ul ei.
Voi ce ziceti?
p.s.: daca o sa râdeți de mine treaba voastră, sa știți ca pentru mine e serios si important.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Probabil prietena ta e mai nesigura si are nevoie de mai multa atentie din partea celor din jur. Desi sustine ca nu o suporta pe y pe fata se pare ca o place, de aici deduc ca e un pic parsiva sau o punem pe seama teribilismului varstei. Nu mai fii posesiva, la varsta voastra e normal sa mai apara schimbari, ai rabdare ca lucturile mereu se atanjeaza de la sine

| askmequestions explică (pentru Emma30555):

Stiu ca sunt prea posesiva si nu stiu ce sa fac, nu sunt genul de persoana obsedată care sa-i lege șireturile celeilalte sau chestii de așteaptă dar ma deranjează sa vad ca ma minte ca nu suporta o persoana dar de fapt...

1 răspuns: