| ThisISitIamFroMCALIFORNIA a întrebat:

Buna azi o fata de la mine din cls nu a venit la scoala pentru ca mama ei a murit duminica seara(ieri)crying ce as putea sa fac cand vine la scoala, eu va spun ca o iubesc. Ce as putea sa fac sa o inveselesc sau sa se simta bine sa vada si ea ca eu o iubesc VA ROG UN RASP SINCER sunt cls 11

7 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Nu o face sa rada! unele persoane chiar au nevoie sa planga dupa o asa pierdere ca sa se descarce. eu zic sa o lasi sa planga pe umarul tau, si sa ii spui ca ii intelegi tristetea si ca simti cv pentru ea.

| drhotzu a răspuns:

Pai, nu cred ca o sa fie prea preocupata de faptul ca o iubesti tu, si ca vrei sa fii cu ea... dar ce poti sa faci ca in momentul in care este pregatita sa aiba din nou o relatie este sa fii acolo pentru ea, sa o asculti si practic sa ai grija de ea, mai ales sa nu intre in depresie.

| Gur1tza a răspuns:

In momentele astea cam greu.da incearca sa vorbesti cu ea lucruri ce aveti in comun.

| ByByLoVe a răspuns:

Incearca sa fi alaturi de ea, sa o asculti...si nu incerca sa o faci sa rada...

| Neagu_Ciprian_1979 a răspuns:

Buna ceea ce vrei tu e foarte greu dragostea de mama nu-i va trece niciodata tot ceea ce poti sa faci este sai intelegi durerea si sa nu o lasi singura punete in locul ei tu ce ai face

| RCM a răspuns:

Dupa asemenea incident e greu sa o faci sa rada...incearca sa o faci sa nu mai sufere...nasoala situatie, trebuie sa ii fi aproape