| Maiden a întrebat:

Buna, buna!
Abia mi-am facut un prieten, suntem la inceput de drum. Totusi uneori cand stam impreuna raman fara cuvinte, nu stiu despre ce sa mai vorbim. Oare pentru ca nu ne cunoastem sau nu nepotrivim?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Elelei a răspuns:

Pentru ca nu aveti preocupari comune. Iar asta nu are cum sa va lege.

| Marbea a răspuns:

Inseamna ca nu sunteti potriviti, doar in cazul in care sunteti timizi. Cu persoana potrivita conversatia curge de la sine. Daca si la urmatoarele intalniri e tot asa, lasa-l ca nu va merge.

| shu7e a răspuns:

Daca vrei sa vorbesti, vorbeste tu. Emotiile le simtitm fiecare in mod diferit. Daca te iei dupa literatura ati putea spune ca va traiti dragostea la un nivel transcedental. Insa pana si asta la un moment dat are nevoie de cuvinte/ vorbe rostite (cel putin asa cred eu, poate ca n-am gasit dragostea aia transcendentala)