| anca2321 a întrebat:

Buna,

Cand mergi cu iubitul si parintii lui in masina la un drum mai lung, iar iubitul tau conduce cine ar fi ok sa stea in dreapta? Iubita sau tatal lui?

De fiecare data cand mergem este o adevarata problema pentru mine, mai ales ca nu suntem foarte apropiati de parintii lui, dar nu as vrea nici sa par nepoliticoasa stand in fata.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La țigani exista aceasta problema: dacă este un bărbat cu voi în mașină, în semn de respect, ii vei ceda locul din fata, acelui bărbat. Fie ca e tatăl, fratele, prietenul sau orice alt grad de rudenie sau nu. Dar asta e cea mai mare tâmpenie posibila! Tu stai lângă prietenul/soțul tău. Dacă e el în fata sau în spate, e normal ca tu sa stai lângă el și nimeni sa nu se supere!

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu cand mergeam cu ai mei cu masina stateam eu in fata si ai mei in spate.Cand mergeam cu ai lui la fel daca in caz ca nu erau ceva probleme care sa nu imi permita.Nu stiu, sa fie unul bolnav si sa aiba nevoie de spatiu sau sa ceara ei.
Niciodata nu mi-a placut sa stau in spate la noi in masina cat respect asa avea pentru cineva.

| SilentRain a răspuns:

Te pui in portbagaj si ai rezolvat problema

| Emma30555 a răspuns:

Poti sa te oferi sa stai in spate si probabil ei nu vor accepta, daca accepta nu i mare problema, nu conteaza, poti discuta cu el chestia asta deoarece el ii stie mai bine.

| gheorghe699 a răspuns:

Nu,nu esti nepoliticoasa, tu trebuie sa stai in fata langa prietenul tau, asa este politicos, cum sa stea el cu ma-sa, sau cu tatal lui in fata si tu in spate?