| Regedesubmunte a întrebat:

Bună!
Câți copiii este bine să ai în familia ta? Eu ași vrea un băiat și o fată, voi ce părere aveți?

12 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Poti avea si 100 de copii daca te tin puterile sa ii cresti, sa-i educi si sa ai un sprijin financiar gros, caci in Romania e grea situatia sa ai peste 7-8 copii daca nu lucrezi intr-un domeniu unde se castiga foarte bine. Nu este vreo lege sa impiedice numarul de copii nascuti, cat de tine si buzunarul, ca sa ai ce sa-i oferi.
Eu mi-as dori 2-3 copii.

| RAY a răspuns:

Parerea mea prima oara cariera apoi familia, asa e rational sa te gandesti la copii sa faci cand ai o cariera, o persoana cu care sa te intelegi, sa va iubiti, sa va intelegeti sa aveti un salar bun amandoi, o fata si un baiat as vrea

| Violleta2022 a răspuns:

Eu am deja baiat si fata! happy

| Nemessys a răspuns:

Si eu am exact aceeasi parere ca ta. happy

| GoldenZenith a răspuns:

Fiecare își întemeiaza familia în funcție de cum dorește. Unii nu vor copii deloc, alții fac duzini.

Eu personal vreau 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati vrei, cati iti permiti, cati stii ca poti creste decent. Eu nu mi-as face planuri, ca tine, si sa mai si intrebi parerea noastra. De vrut tot vrem, insa nu stii ce vei avea. Daca vrei 2 copii poti avea o fata si un baiat, 2 fete sau 2 baieti. Nu iti poate zice nimeni cati copii sa ai, asta decizi tu si cu partenerul tau, si soarta.

| MorganaM a răspuns:

Avand in vedere ca suntem extrem de multi oameni pe planeta, daca fiecare cuplu, 2 oameni, ar face doar un copil, s-ar mai micsora populatia : din 2 oameni va continua un om.
daca 2 oameni fac 2 copii, numarul populatiei s-ar pastra.

Eu insa, prefer sa am 2 copii. Nici mai mult, nici mai putin.

| Turbo223 a răspuns:

Eu mereu mi-am dorit 2 fete și un băiat.2-3 copii este perfect după părerea mea, a de-ai doar unul sa nu se simtă singur.

| ChristianKalman a răspuns:

Este alegerea fiecărui cuplu dacă și câți copii va avea. Nu e nicio regulă scrisă sau nescrisă în ceea ce privește numărul copiilor dintr-o familie sau motivele pentru care cineva face copii.
Mie mi-ar plăcea să am mai mult de doi, nu am frați și mi-au plăcut întotdeauna familiile prietenilor noștri cu mulți copii. Chiar dacă atunci când sunt mici nu se înțeleg, la maturitate e fain să existe mai mulți. Zi faină! happy

| Live4Ride a răspuns:

Cred ca doi ar fi cel mai ok. si eu am o fetita de un an si as mai dori un copil indiferent de sex, dar momentan sotia nu mai vrea happy

| 310524060107 a răspuns:

Nu este nici o lege de un numar maxim de copii intr-o familie fiecare femeie face cati copii doreste si cati ii permite organismul

Răspuns utilizator avertizat