| MadalinaGeorgiana1367 a întrebat:

Ce ar trebui sa alegi dintre cel pe care îl iubești și te face fericita,( dar asta ar provoca nefericirea familiei) sau cel care te iubeste și familia îl susține? Credeti ca e mai bine sa aleg după ce imi dictează mintea și să îi fac fericiti pe restul? Mentionez că cel pe care eu îl iubesc, simt ca nu are sentimentele la fel de puternice ca ale mele.

Răspuns Apreciat de Editori
| AliGab a răspuns:

Daca cel pe care-l iubești te iubeste la fel atunci alegerea este usoara...il alegi pe el. Daca cel pe care il iubesti nu te iubeste sau tu nu il iubesti pe cel care te iubeste atunci nu alegi pe nici unul. Nu familia face casa si masa cu el, ci tu. Daca unul din voi este nefericit degeaba sunteti impreuna.

9 răspunsuri:
| DragosMarian98 a răspuns:

Cred ca cel mai okay e sa încerci sa fii cu cine te iubește și te face fericită dar doar dacă simți la fel.
Altfel îl vei răni si tot odată și pe tine. Si crede-ma, in chestiile astea, roata se întoarce. happy

| Sekim a răspuns:

Nu e ok nici aia nici aia. Cel mai bine e să renunți la amândoi și să găsești persoana pe care o iubești și te face fericita. Ambele sau nimic. Tu devii totul lui și el devine totul tau.

| Crackman a răspuns:

Cu care rezonezi

| cristimihailov a răspuns:

Poate e bine sa aflii daca situatia este ireconciliabila intre el si familie.

In majoritatea cazurilor as merge cu familia. Sunt insa si exceptii. Dar tu nu oferi date pentru nici o abordare.

| Nemessys a răspuns:

Eu nu îmi aleg deloc partenera în funcție de ce zice familia mea. Nu ma interesează ce zic ei.
Ca răspuns la întrebarea ta : pe niciunul. L as cauta pe cel care ma iubește, îl iubesc și cu care la capitolul familie sunt ok.

Apropo, nu familia trebuie sa îți dicteze cu cine o sa fii împreună.

Dacă îţi pui această întrebare, pe niciunul.

| OldSoul a răspuns:

"Mentionez că cel pe care eu îl iubesc, simt ca nu are sentimentele la fel de puternice ca ale mele."

Cuvintele astea ma fac sa cred ca cel pe care-l placi nu te iubeste cu adevarat, familia ta a observat asta, si de asta incearca sa te traga pe calea corecta.

| Pati2500c a răspuns:

Cel care are sentimente la fel de puternice ca ai tine, cu care ai putea ramane 3 vieti si nu ti ar fi de ajuns. Care ar face tot posibilul sa iti fie bine si invers. Sper da faci alegerea corecta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-aş alege probabil pe cel care mă iubeşte şi familia mea îl susţine, deoarece aş mulţumii pe toată lumea şi aş fi şi eu fericită alături de un bărbat care mă iubeşte, şi pe care în timp, posibil să-l iubesc şi eu. happy