| VintanAlexandru a întrebat:

Buna!
Ce credeti despre o relatie dintre o fata si un baiat mai mic decat ea? Am 27 de ani si am un partener de 26. Diferenta nu e foarte mare, insa nu ma pot obisnui cu acest lucru. Probabil de mica mi s-a indus ca baiatul sa fie mai mare si acum ca relatia mea e altfel, o simt ca pe o anormalitate. Cum pot depasi aceste ganduri?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu le mai depăși. Lasă-le așa.

| Freya1 a răspuns:

Si diferenta dintre părinți mei este de un an.Mama e mai mare decât tata cu un an si nu este nimic anormal.Anormal este atunci când deja sunt 5, 10 sau chiar mai mulți ani.

| OldSoul a răspuns:

Lol, pai daca si aia e o diferenta de speriat...

| Jus7t a răspuns:

Prin obișnuință, te obișnuiești treptat că nu e important deloc că e mai mic cu un an.
Contează cum te înțelegi tu cu el.
Nici 5 nu e anormal.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

E doar un an, ffs, cunosc cupluri în care tipul e mai mic și cu 5 ani, nu văd unde-i problema. Nu sunteți adolescenți, totuși, ca să vă impiedicați de așa detalii prostești.

| mgtow a răspuns:

Nu e diferenta mare, rau e daca existau 10 ani diferenta