| ValeriaMereuta a întrebat:

Bună, ce părere aveți despre combinația de prenume Lia-Cataleya? Se potrivesc? Mulțumesc

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mie nu îmi place. Dacă ai de gând să o dai la karate, la aikido, Kung Fu și alte asemenea nebunii, ca să fie a doua columbiană, atunci numește-o... Cataleya. happy

| siriusblack98 a răspuns:

Urat nume, fara gluma. Zici ca este un nume futurist scos de pe una din planetele invadate de separatistii din Star-Wars.

| FreddieM a răspuns:

Pare o combinatie fortata nenaturala, un nume romanesc legat de altul de origini straine putin cunoscute, dar fara o trimitere la ceva notabil. O legatura hazardata, nu as pune asemenea nume copilului meu, mai ales ca va fi mereu stanjenita atunci cand se va prezenta cuiva, caci va mira interlocutorul care ii va cere sa-l repete de fiecare data.
Alegerea unui asfel de nume ar spune multe si despre parintii care prefera astfel de nume stranii, doar ca sa-i dea o nota de unicitate progeniturii.
Optez pentru un nume simplu, unul singur, usor de retinut. E mai usor si pentru purtator, in decursul vietii.
In mod categoric romanesc, care cu siguranta rezoneaza mult mai bine cu numele de familie.

| oz_1736 a răspuns:

Parerea mea: cel mai tampit nume pe care l-am auzit vreodata este Sanziana Buruiana. Dupa ce ca e buruiana ii mai pui si nume de boschet. Cred ca mergi pe faptul ca e o orhidee si iti place rima. Rima la nume duce la porecle