| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre o relație între o româncă și un egiptean?

9 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Ce părere aveți despre o relație între o româncă și un egiptean?" fie care are dreptul de a alege, are liberul albitru asa ca faci ce vrei.
In religia islamului femeia este supusa barbatului si este mereu acoperita de acele straie in negru, doar ochii se mai vad. Tu ca femeie ai niste atributii si el ca barbat la fel.
Vorbeste cu cei de la patriahia bisericii ortodoxe romane ca sa faci demersuriile pentru schimbarea religiei de la crestinism la islam si pe urma poti pleca la egiptean.

Romancele sunt dificile si batute in cap asa ca pot spune cu toata sinceritatea ca imi este mila de egiptean.

Răspuns utilizator avertizat
| RowseRj a răspuns:

Cultura e diferită și apar multe probleme lingvistice și tradiționale. Tu ești credincioasă (dacă ești) în religia ta iar el în a lui. În plus din câte știam eu despre egipteni socri au foarte mari pretenții de la nurori. În general să ai copii cât mai tânără să fi femeie de casă. Să renunti la viciurile trupești ( alchol și din astea) și celelalte viciurii ( dacă ești genul de club sau ieșit in oraș cu fetele).

| Popa482 a răspuns:

Este ok, relația poate merge chiar dacă persoanele sunt de naționalitate diferită. Dacă relația se bazează pe prietenie, încredere și sinceritate, de ce nu?!

| Alice0110 a răspuns:

Trebuie sa te lasi de carne de porc si sa treci pe religia lui.