| dragos_curt a întrebat:

Ce pot face cand cineva, brusc, nu mai vorbeste cu mine?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Il intrebi daca este suparat pe tine si care-i motivul supararii, incercand sa intelegi daca ai facut ceva rau, sau l-ai jignit fara sa vrei.
Problema se rezolva daca este un prieten bun, sau un om inteligent, ca-ti va da sansa sa te scuzi sau sa te justifici in actiunea respectiva.
Daca tot nu vrea sa-ti raspunda, atunci ii intorci spatele si iti vezi de drum, ocolindu-l pe viitor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă în timpuș unei conversații încetează să vorbească cu tine, atunci tăceți, și tu și el.
Dacă întrerupe contactul, și dă semne că nu mai intenționează să mai vorbească. să interacționeze cu tine, ai opțiuni.
Să îl lași complet în pace.
Să îl mai contactezi o dată, de două ori, și să vezi ce reacție are.
Dacă dă semne că nu mai dorește să mai continue, te retragi politicos și îți vezi de drumul tău în viață.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

In ce sens nu mai vorbeste cu tine? In viata reala sau prin mesaje? Daca nu mai vorbeste cu tine in viata reala inseamna ca ai spus sau ai facut ceava ce pe ea a suparat-o. Cum nimeni de aici nu stie ce i-ai facut sau ce i-ai zis, sau poate ca nici tu nu stii, cel mai bine ar fi sa o intrebi de ce nu mai vorbeste cu tine, sau daca ai suparat-o cu ceva. Incerci de doua, trei ori... daca vezi ca nu doreste sa discute cu tine despre asta mai incerci dupa cava timp, iar daca nici atunci nu merge inseamna ca vrea sa rupa orice legatura cu tine. Dar in schimb, daca voi vorbiti prin mesaje si nu in irl atunci am o alta abordare. Daca in tipul unei discutii sau in ziua respectiva nu mai vorbeste cu tine inseamna ca are altceva de facut, nimeni nu poate sa vorbeasca cu tine pe chat o zi intreaga. Dar daca trece timpul si nu te mai cauta sau nici macar seen nu iti da, inseamna ca s-a plictisit de tine, nu pentru ca ai fi facut ceva rau, asa suntem noi ca oameni, nu putem tine legatura la nesfarsit cu persoane cu care nu vorbim in viata reala, deoarece creierul are nevoie de SOCIALIZARE IN VIATA REALA!

| mdc98 a răspuns:

Sa te resemnezi.