| Amely21 a întrebat:

Ce să facă un bărbat pentru a-și aduce înapoi soția? Un prieten a rămas singur, soția lui l-a părăsit și a plecat și cu un copil, pe care îl au împreună. El crede că este din cauza părinților, pentru că părinții ei nu prea îl plac. Și ea nu prea vrea să mai vorbească cu el. Ce să facă, ca să fie bine? Sunt șanse să se întoarcă?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

N-are ce sa faca cauta alta sau ramane cu tine la bine & la rau

| darrio2007 a răspuns:

Crede ca este din cauza parintilor?
Dar pe el s-a analizat, ce a facut bine si ce nu?
Daca ea l-ar fi iubit nu ar fi tinut cont de parerea nimanui.

| Amely21 explică (pentru darrio2007):

Părinții ei l-au dat afara, nu ca el a dat vina pe ei. Dar eu il cunosc cat de cat si zic că problema e la ei, nu la el.

| darrio2007 a răspuns (pentru Amely21):

Dar de ce nu este problema la el? Ea ar putea sa se impuna in fata parintilor daca intr-adevar l-ar vrea. Dar se pare ca nici ea nu il mai accepta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa fie un barbat matur si sa discute cu nevasta sa problemele nu intrebe pe TPU

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu poate face nimic legal, ca sa o aduca inapoi.
Mi se pare naiv, daca da vina pe parintii ei. Ori a gresit, ori aia a gasit alta/alte maciuci. Comunicarea lor, banuiesc ca e 0.
Varianta pe care as merge eu ar fi un avocat bun, din care sa rezulte ceva daune pentru ca a luat copilul la ea, fara drept.
Facand-o datoare fata de el, s-ar putea sa se intoarca, ca orice carpa flamanda.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sa dea o petrecere. Sa mearga la profesioniste ca sa se linisteasca. SA SE BUCURE IN PUII MEI! A plecat vaca? Da-o in ma-sa atunci! Daca aleia i se pare ca familia ei e mai importanta, sa stea in mm la aia. Ca sa fie bine trebuie SA MEARGA INAINTE.

| Freya1 a răspuns:

Nimeni nu pleaca de nebun.
Sunt două variante aici, ori ea este mai aeriană, nu la iubit niciodata sau are moravuri îndoielnice.Ori a facut el ceva prin care a determinat-o să plece.
Având în vedere că a luat copilul cu ea denotă că nu e o mamă denaturate, iar tu daca nu sti exact ce a fost intre ei, sau sti doar ce ti-a spus el nu ai cum sa intervi.

| Amely21 explică (pentru Freya1):

L-a dat afara pe el, nu a plecat ea. Si el sta acum într-o garsonieră, și-a luat.

| Freya1 a răspuns (pentru Amely21):

Păi si care a fost motivul?

| CleanHeart a răspuns:

Trebuie sa vorbeasca deschis cu sotia lui
Dragostea cu forta nu se poate, daca nu mai e sa fie ei trebuie sa pastreze o amicitie buna pentru copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A plecat pentru ca era violent si betivan, iar "prietenul tau" nu-ti zice adevarul despre el.

| Amely21 explică (pentru anonim_4396):

Nu bea nici nu fumează

| troleibuz a răspuns:

Foarte mult comunica daca el nici nu stie de ce a plecat... doar presupune.

| Alive99 a răspuns:

Asta depinde de cat de amiabil s-a terminat.Probabil nu il mai iubeste dat fiind ca a plecat,pentru ca,daca ar mai fi facut-o, sunt sigur ca ea nu ar fi ascultat de parinti, intelegi ce zic?
De dragul copilului sa se intoarca...dar ar fi o viata jenanta, stii ce zic?
Imi pare rau de el, dar eu cred ca nu se mai intoarce.