| Alexandra27seryyyy a întrebat:

Buna, cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat? Va rog?
Deci eu vorbesc cu un baiat cu care ma inteleg foarte bine, iesim, ne plimbam, ne petrecem mult timp impreuna, vine la mine acasă.
Parintii mei stiu ca suntem doar prieteni dar nu este asa, suntem impreuna.
Nu le-am spus alor mei din cauza ca el este mai mic la inaltime ca mine (pe noi 2 nu ne deranjeaza asta) dar nu mai vreau sa le ascund acest lucru.
Dar ei nu cred ca o sa poate accepta asta pentru ca odata mama mi-a spus" este mic de inaltime merge doar ca amici".
Eu nu vreau sa il pierd si nici el pe mine doar din cauza parerii parintilor mei.
Ce as putea face? Un sfat vă rog mult de tot!

10 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai dar cred ca o data ce iti permite sa il aduci in casa ar putea sa inteleaga si ca sunteti impreuna.In fond, ei oricum nu stiu ce faceti voi secundă de secundă asa ca se pot astepta la orce.
Poate cu timpul accepta si ideea de relație, ca tot acolo le e.

| Andreeush a răspuns:

O dată ce părinții tăi îl cunosc nu cred că o să se supere când o să afle.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand iti spune mama si tata cu cine sa iesi?
Simplu sa nu asculti de parinti tai daca tie iti place de el si lui de tine.
Sunt convins ca si ai tai cand s-au luat nu era toata lumea de acord. Discutii de astea exista de cand lumea si pamantul si vor exista in continuare pentru ca asa sunt unii parinti. Se mai mira cand le fug copiii de acasa,
Inaltimea, sexul, religia, culoarea etc, nu reprezinta un impediment in dragoste.
Doar rasistii, homofobii, comunistii si cei cu IQ subunitar mai cred asta,
Asculta de parintii tai doar legat de sfaturi. In rest totul depinde de tine sa fii responsabila.

| Alexandra27seryyyy explică (pentru anonim_4396):

Nu mi-a spus si nici nu imi va spune cu cine sa ies, a spus ca am putea fi doar amici, asta nu inseamna ca nu am voie sa ies cu el sau sa vorbesc

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

De cand iti spune mama si tata cu cine sa iesi? laughing in concluzie, ar trebui să sune cam asa " tati poți să ieși cu orice zdrențaros, nesimțit, cocalar, cu mucii în nas că tatii nu zice tati nimic.

"Inaltimea, sexul, religia, culoarea etc. nu reprezinta un impediment in dragoste" Daca ești părinte și ai fată sau băiat, cred că ai întelge că vrei ceva mai bun pentru copilul tău sau cel puțin convenabil. Aici Depinde de diverse situații. Că nu se ia în considerare anumite sfaturi, asta este fiecare face cum îl taie capul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legion7X):

Inseamna ca nu ai inteles nimic din ce am scris. Ai duso in extreme cu concluzia ta.
Normal ca un parinte vrea ce-i mai bun pentru copilul lui, dar asta cu "e mic de inaltime, merge doar ca amici" este o prostie.

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Practic dacă fata dacă vine în casă mereu împreună cu băiatul. Părinți știu că ei sunt apropiați, iar imaginea este deja făcută.

| Aloe2001 a răspuns:

Bună Alexandra!
Sfatul meu ar fi sa le zici parinților tăi adevarul, ca il iubesti!
Sunt sigur că ei vor înțelege.

| Alexandra27seryyyy explică (pentru Aloe2001):

Nu le pot spune asa direct ca suntem impreuna, imi este frica de ceea ce vor spune

| Apokales a răspuns (pentru Alexandra27seryyyy):

Atunci nu le spune, isi vor da ei seama pe parcurs. Vazandu-l pe acolo cu tine mai mereu si intelegandu-va, isi vor da seama ca nu sunteti doar prieteni. Si nu ar indrazni sa va desparta, ar pica ei prost.