| MONICAMONICA13981398 a întrebat:

Bună! Cum aș putea pune punct unei relații în care nu mă mai simt fericită? Au trecut câțiva ani într-adevăr, dar totul a devenit rutină și obișnuită; iar omul de langa mine nu este ceea ce îmi doresc....Problema este că el nu vrea să terminăm această relație, iar dacă eu aș face lucrul acesta m-as simti fooarte vinovată. Am nevoie de un sfat vă rog mult!

Răspuns Câştigător
| Together a răspuns:

O sa insiste sa va vedeti, o sa incerce sa te recucereasca, trebuie sa fii ferma dupa ce ii spui. Tai contactul, cel mai bine sa il blochezi ca sa nu te mai influenteze, daca te simti atat de vinovata.

O sa-l doara o vreme, dar dupa cateva luni o sa-i treaca. Incearca sa nu te mai vezi cu el nici intamplator, daca poti, vreo 6 luni, pana trece mai departe.

10 răspunsuri:
| Mopmop a răspuns:

Ai vorbit cu el subiectul asta?
Aveti copii?

| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte simplu sa spui adevarul, exact cum ne-ai spus si noua aici, ca nu mai esti fericita si vrei sa va despartiti.
Si daca te simti vinovata, ce?
Mai bine vinovata decat sa stai intr-o relatie care te nu o mai suporti si te omoara putin cate putin.

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt vad ca este super usor sa rupi o asemenea relatie, odata ce el este casatorit si tu esti doar o amanta.

"în 2 Februarie | MONICAMONICA13981398 a întrebat:
Buna! Am 23 de ani și de 4 ani sunt într-o relatie cu un bărbat căsătorit si cu multi ani mai în vârstă decât mine."

| VoidEternal a răspuns:

Deci vrei sa va despărțiți dar vrei sa fie el cel care punct ca să nu te simți tu vinovată...
Ti-as zice man up, dar apoi vei spune că sunt misogin. Traducerea ar fi: asuma-ti consecințele propriilor acțiunilor, nu incerca să-l manipulezi pe cel de langa tine să facă ce vrei tu.

E așa greu să-i zici că nu ești fericită?

| gabriel2004o a răspuns:

Pai distanțează-te din ce în ce mai tare

| mgtow a răspuns:

Nu e nevoie de preaviz pentru terminarea contractului, se poate direct la subiect cu bagaj si plecat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mopmop):

Nu au copii si nu sunt casatoriti.
Ea este amanta si ala este insurat. Se vad pe ascuns si au sex, doar atat este relatia asta, de amantalac.

https://www.tpu.ro/......mine-de-a/

| Hammurabi a răspuns:

Te simți vinovată să te desparți de un om căsătorit?
Dar nu te simți vinovată că ești combinată cu un om căsătorit?

Mare e grădina Domnului... laughing

| Mosotti a răspuns:

Pai daca relatia nu mai merge, de ce sa te simti vinovata daca iesi din ea?! Esti culmea.
Si daca el nu vrea ce? Iesi din relatie si lasa-l dracului.
Si daca insista nu cedezi, ca o sa fi mai nefericita, cauta pe altul pe care-l placi mult si te place si nu mai pierde timpul intr-o relatie toxica.

Daca nu esti vinovata ca relatia nu mai merge, nu ai nici o vina.

| Mosotti a răspuns:

Si oricum viata e o rutina si obisnuinta, ce ai vrea? Ca si cu altul e la fel, servici, casa, spalat, mancat ssex, plimbari, terasa, odata pe an concediu.
Si se repeta asta zi de zi, tu ce ai dori de fapt?