| Deea092 a întrebat:

Cum îți poți da seama în cazul sarcinii gemelare dacă ai băieți sau fete? Am citit ceva cu burta ascutita sau mai plata... Sora mea este însărcinată si parcă o are ascuțită dar puțin si plată.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se vede la ecografie. Chestille cu burta ascutita sau plata sunt vrajitorii de babe, nu au nici un suport real si sunt si impotriva credintei crestine (daca sunteti crestine).

| KodrutZ a răspuns:

Se cheama "ecografie" sa stii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Femeile care urmeaza sa nasca fetite prezinta sani mai dezvoltati, mult mai mariti, decat femeile care urmeaza sa aiba baieti.Cresterea sanilor la mamele de fete este de 8 centimentri in medie, comparativ cu 6, 3 centimetri, in cazul mamelor de baieti. Explicatia ar fi aceea ca fetii masculi produc mai mult testosteron si consuma mai mult din energia mamei, caci sunt, de regula, mai corpolenti si mai lungi la nastere. Consumand mai mult decat fetele, sanii mamelor de baieti nu apuca sa se dezvolte atat de mult.De asemenea barbatii cu multi frati, predispusi sa aiba baieti. http://lyla.ro/mamici/trapredictia-sexului-copilului-fara-ecografie/

| mihai69 a răspuns:

S-a inventat ecografia!

| Deea092 explică:

Are doar 4 luni. Încă nu poate vedea ce sunt doar după ce încep sa miste