| anonim_4396 a întrebat:

Bună, cum îi spun tatălui meu că am două tatuaje? Aș vrea să scap de povara asta de a mă ascunde mereu de el.
Înainte să mă tatuez mereu i-am bătut apropo că aș face asta, i-am spus că îmi plac, i-am spus chiar că mi-am făcut programare la salon și să vină cu mine, dar efectiv nu m-a luat niciodată în serios.

Mă gândeam să îi spun cam înainte de sărbători când e și mama acasă(ea mă sfătuie să nu, dar m-am săturat să ascund un lucru normal) și să îi zic efectiv că am 2 tatuaje, că asta sunt și asta-mi place, să mă accepte așa.

Voi cum ați proceda?

Răspuns Apreciat de Editori
| MrAM a răspuns:

Eu zic ca te ingrijorezi prea mult. Ideal ar fi sa meditezi asupra acestor blocaje emotionale si sa te concentrezi asupra ta. Ce vrei tu de fapt, ce te face fericita, sa iti impui singura limite conform credintelor tale. Daca te-ai lamurit si vrei acele tatuaje cu adevarat, stai de vorba cu el si explica-i de ce le vrei si ce reprezinta plus cum ar putea sa-ti afecteze viitorul. Incearca sa aduci argumente pozitive si sa-i explici ca e un pas si asta in viata ta care iti ofera libertatea de exprimare si capacitatea de a lua decizii singura. E important sa tii cont de sfaturile parintesti insa, decizia ar trebui sa-ti apartina atata timp cat e legal si oky din punct de vedere moral.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

I le poti arăta. Depinde unde le ai.

| relian a răspuns:

Un om care isi face tatuaje,nu este un om bun,asta e clar laughing indiferent ce tatuaje,unde si cat de mici is,ori mari.
De regula cei tatuatii is cam la marginea prapastiei laughing scuze la marginea societatii voiam sa zic.
Sa te pictezi,sa suferi,pentru ca simti ceva durere,aia arata ca esti cu capu.
De aia taicatu nu a fost de acord.Un om normal la cap ramane asa cum s-a nascut,cum la facut natura,daca era sa fim colorati, poate am fi iesit colorati laughing

Eu am urmarit multi oameni, cei tatuati de regula is oameni cum am spus.
Poate mai sunt si din astia mai rasariti, dar deja cauta sa le scoata, ori sa le ascunda.
Dar oameni de nivel mediu sau mai sus no sa vezi cu tatuaje.

Daca esti copil atunci taicatu sa accepte ce ai facut pentru ca asa tea crescut, deci ce a crescut aia are laughing nu vad ce sta suprat.Pe de alta parte maicata tine cu tine, deci e clar cu cine semeni laughing
Esti tatuata pentru ca parinti de astia ai laughing doar no sa iasa din soarece pisica

| Holiday a răspuns (pentru relian):

"De regula cei tatuatii is cam la marginea prapastiei laughing scuze la marginea societatii voiam sa zic."

Winston Churchill, Thomas Edison, Regina Victoria, Lev Tolstoi sunt doar cativa dintre cei care au avut tatuaje.

| Eireann a răspuns (pentru Holiday):

Nu si cum sa il convingi - in plus e ocupat, el urmareste oamenii de dupa tufisul unde sta ascuns.

| AdriDiana a răspuns (pentru relian):

Daca tu judeci dupa aceste aspecte si jignesti un om care cere ajutor, esti mai incuiat la minte decat ma consideri pe mine a fi. Tu ce parinti ai de curiozitate? Daca ma cataloghezi pe mine si ai mei asa usor?

| relian a răspuns (pentru AdriDiana):

Nu am jignit pe nimeni, eu am spus parerea mea si parerea generala despre oamenii care isi fac tatuaje.Am spus cum sunt oamenii genul asta, am aratat ca oamenii aia cu mintea unde trebuie nu fac asa ceva.
Unde am zis eu de tine ca nu esti buna?
Cand o sa zic asta direct, aia e alta treaba.Am spus de parintii tai,mai exavct de taicatu,sa nu fie suparat ca are cea crescut,vrei sa spui ca este altfel?
Sunt unia ce parintii le fac toate mofturile,apoi copii isi fac de cap,fac ce vor,cand vor.
Pe ai tai ce sa zic,am spus maicata tine cu tine,taicatu nu,dar vo ati facut ceva pe ascuns.
Cand faci ceva pe ascuns aia e de bine? E bine cand faci ceva folositor,ceva bun.
De ce nu ai facut curatenie in toata casa tu singurica,sau mai stiu eu ce lucru de genul asta si sa-i faci surpriza lui taicatu?
laughing Bine nu zic ca nu ai fi harnica,am dat doara un exemplu,asta pentru ca nu stiu cine esti,cum esti.

deci eu am vorbit la general de oamenii ce isi fac tatuaje,iar daca si tu ai facut asta,mai mult nu mai zic.
E parerea mea,tu ai alta parere,altii alte pareri,deci eu as putea sa fiu ala minoritar,dar nu-i judecata,spun ce am observat,deci este observatie.
Daca te judecam dupa ar fi trebuie sa iti dau si pedeapsa laughing.Ok scuze daca te simti naspa pentru ce am scris.

Parintii mei? Sincer parintii mei nu m-a obligat niciodata sa fac o chestie ce nu era necesara.
Asa sa fac cate ceva,aia da ma puneau indiferent ca voiam sau nu laughing desi recunosc de multe ori nu imi facea placere.Dar erau chestii ce trebuiau facute.
De tatuat si eu ca copil,vedeam uni vecini ca se tatuau,dar sa fac eu asta, nu stiu niciodata nu am avut intentia asta, deci n-a fost nevoie sa cer parerea parintilor.
De fapt eu niciodata nu am purtat si nici nu port nici un fel de bijuterii, nici la maini, nici la gat, nu stiu ma simt mai liber fara nimic.
Unde pui ca am fost 4 copii,dar nici unu n-a facut chestii de genul asta.Ce am facut,asta cand eram copii, deci f mici, ne apucam cu altii sa fumam tingarii laughing am fumat si buruieni, matase de porumb laughing dar ne cerat daca se afla, poate si ceva palme la fund laughing Am ajuns mare si nu fumez, nici alcool nu beau decat ocazional si atunci putin.
Cred chestia asta tine si de cum te nasti.Nu ca cineva te invata,aveam vecini copii,f rau,parintii erau ok,toti inclusiv parintii le aratau,ii invatau numa de bine,ei numa rau faceau mai mereu laughing

Deci eu cred ca depinde de fiecare cum se nanste cu ce caracter te nasti, apoi cand cresti, in functie de ce conditii sunt poti sa arati, ori poti sa nu faci, chestii ce ai putea sa le faci ori ai vrea sa le faci.

De aia unepri oamenii spun despre o persoana : vai dar era un om bun, niciodata nu ar fi facut asta.De ce? Pt ca persoana aia nua fost in situatia de a alege chestia aia niciodata, iar cand a fost pus fata in fata cu situatia a ales sa faca lucru ala.

Parintii mei niciodata nu au spus hai la biserica, ne lasa pe fiecar sa facem ce vrem din pct asta de vedere, adica sa alegem singuri.
Bine probabil daca am fi facut ceva naspa, ori daca ar fi vazut ca incercam sa facem ceva ce nu near fi folosit ar fi intervenit, asa cum am spus cu tigarile.
Desi tata meu fuma laughing
Tu probabil semeni cu mama ta.la mine ambii parinti aveau se pare multe chestii in comun, ma refer placeri, sau chestii ce nu le doreau.
Sincer parintii meu au fost super.Nici sa invatam nu ne obligau laughing ori sa ne controleze ce ati facut, cum merge.Lucru asta cred eu ca n-a fost atat de bine, ma refer ca as fi putut ajunge poate cine stie ce mare scula laughing dar nici ei nu au fost sa zic nu s tiu ce intelgenti, provin din familie de oameni normali, sau cum le zic obisnuiti mediu.

Eu cataloghez ce vad, nu bag nimic de la mine laughing

| relian a răspuns (pentru Holiday):

Asa si vrei sa spui ca erau f inteligenti laughing gata cu chestia asta mai dat gata,ne facui praf.
Regina Victoria a fost singura din toti regii care aveau asa ceva,deci o minoritara laughing
Plus de asta regina aia nu era vreo mare intelgienta,faptul ca cineva e rege aia nu arata nimic,ba arata ca poate fi si analfabet, doara ca a mostenit tronu si e rege.
Churchill era politician, ce vezi tu nemaipomenit la astia? Sau chair la ala, politicienii is oameni care mint, care fura si asa mai departe, majoritatea asa sunt.
Dai exemple numa ce nu trebuie.Si pana la urma nu ai cunoscut tu personal pe cei aratati sa stii ce fel de oameni erau. poate erau dusi cu pluta,aveau cine stie ce apucaturi,iar faptul ca erau regi,sau inventatori aia nu inseamna ca avea ala un caracter brici.

Daca un puscarias descopera ceva folositor pentru omenire,gata este ridicat la rangul cel mai de sus,asta de nu stiai.
Uite ce fac oamenii,vezi atatea filme cu criminali,cu talhari,cu banditi,si multi ar fi vrut sa fie ca aia laughing despre ce anume vorbim?
F multi din aia ce au facut descoperiri aveau multe probleme.
un caracter solid si sanatos nu se duce sa faca tatuaj,asta e clar.
Apoi asta e parerea mea, daca tu ai alta aprere f bine asa si trebuie, iar daca cei majoritari ar fi cei tatuati atunci as spune, da este bine, insa pana una alta tatuatii is minoritari, eu asa cred.

| relian a răspuns (pentru Holiday):

Si copil fiind, deci esti minor si iti faci tatuaje? Esti minor si fumezi, deci este bun dupa tine.
Cand esti copil faci ce ti se spune, cand o sa ajungi matur, atunci sa faci ce doresti si pe banii tai.deci fata in cauza sta la parinti, banui ca e minora, dar sia tras fata tatuaj, asa poate iese si ea in evidenta cu ceva, ma ne lesi cu povestile astea.

| Holiday a răspuns (pentru relian):

"...iar daca cei majoritari ar fi cei tatuati atunci as spune, da este bine, insa pana una alta tatuatii is minoritari, eu asa cred."

Da, misto judecata, daca ceva e majoritar, inseamna ca e bine, si invers, daca nu minoritar, e rau...Pe principiul asta, e bine sa fii prost, ca pana la urma astia sunt majoritari...si uite asa se explica multe dintre afirmatiile tale.

| Holiday a răspuns (pentru relian):

"Asa si vrei sa spui ca erau f inteligenti..."

Oricum, mult mai inteligenti ca tine, asta clar.

| Holiday a răspuns (pentru relian):

"Cand esti copil faci ce ti se spune..."

La 16-17 ani, nu mai esti copil, esti adolescent. Si nu, nu faci tot ce ti se spune, orice se discuta si se negociaza. Daca un adolescent nu face asta, e imbecil, daca parintii nu inteleg ca e normal sa fie asa, sunt ei imbecili.

| relian a răspuns:

Ai citit ce i-am scris uniua pe aici? Citeste si ia aminte laughing invata sa iti respectii parintii,tatuaju ala ai dat bani pe el,banii aia erau a lu tactu,ala a muncit,unde pui ca nici nu e de acord cu asa ceva.

Ca urmare tu il disrespecti pe tactu,adica te doare in cot de ce spune el,sau ce parere are de anumite chestii.
Deci sa ajungi o femeie respectata,invata sa respecti,mai ales paprintii,pana la urma aia or sa te ajute in viata si mai departe.

Daca era vorba de parinti care sa te bata,sa te alunge de acasa,sa nu-ti dea de mancare,aia da spuneai nu-s buni.

Nu te lua dupa disperatu asta de Holiday,asta este vorba lui o eroare a naturii laughing.
O sa iti faci tatuaje cand o sa fii mare si responsabila, dar poate atunci nici nu o sa iti mai pese, nici n-o sa mai fii curioasa.

Asta am vrut sa zic, tu sa fii fata buna, sa asculti de parinti, nu sa auzi la ala trebuie sa negocieze cu parinti pfff iaratam eu lui negociere si drepturi laughing
Oricum nu ai cu cine sa discuti.
Spune-i tu ca se pare omu f greu pricepe.Am spus ca daca are ceva de spus,sau de adaugat la ce au comentat altii,sa iti raspunda tie,asa am zis de cateva ori.
Am explicat omului astuia Holiday ca nu eu sunt cel care a pus intrebarea,deci el nu mie trebuie sa raspunda,dar are timp sa comenteze raspunsurile mele,dar sa raspunda tie n-a avut timp.

Scuze ca poate am fost nitel mai dur cu tine,esti fata o sa fii ok, dar disperatu asta e de jale laughing zii tu sa se linisteasca, sa doarma, sau cine stie o fi luat ceva papadie de e asa de disperat dupa drepturi.

Pai asta negociaza cu tacsu si salriu aluia probabil laughing ii cere si bani de tigari, de papadie, vorba lui doara are drepturi si trebuie sa negocieze laughing

| Freya1 a răspuns:

Eu cand stiam ca e posibil sa nu le convine parintilor ceva, imi luam inima in dinti până la urmă si le spuneam pur si simplu.

| Emma30555 a răspuns:

Eu decât să îmi supăr părinții mai bine nu le spun, si nu ma mai complic. Nu ma afecteaza cu nimic un lucru minor pentru mine dar major pentru ei, un tatuaj nu e mare chestie dar dacă pe el il supăra nu inteleg de ce trebuie neaparat sa stie. E adevarat ca e mai bine sa înfrunte si el si tu adevarul, dar depinde cat de mare va fi supararea

| mudokins78 a răspuns:

Unde anume te-ai tatuat?

| Jus7t a răspuns:

Da unde ai tatuajele scumpo?

| tonyc7 a răspuns:

Tatal tau se poate supara serios pe tine si e normal sa se supere ca parinte pentru ca tatuajele creeaza o impresie urata pentru majoritatea oamenilor.
Mai ales si fata fiind, ar putea intra la banuieli ca odata ce ai avut curaj atat de mare sa iti faci tatuaje maine-poimaine vei fi in stare de chestii si mai rebele, chestii care strica acea persoana precum si familia acesteia!
Si tu ai putea regreta aceste tatuaje intr-o buna zi, atunci cand te vei satura de ele (pentru ca te vei plictisi de ele odata si odata) si vei dori sa le dai jos, insa nu vei mai putea! Deci fii sigura ca multi tatuati regreta ziua in care au decis sa se tatueze!

| Holiday a răspuns (pentru tonyc7):

"Si tu ai putea regreta aceste tatuaje intr-o buna zi, atunci cand te vei satura de ele (pentru ca te vei plictisi de ele odata si odata) si vei dori sa le dai jos, insa nu vei mai putea!"

In general e mai bine sa regreti ca ai facut ceva, decat ca n-ai facut.

| relian a răspuns (pentru Holiday):

Esti praf amice, habar nu ai despre ce vorbesti.Mai bine sa regreti? Sa regreti ce,ca nu ai facut tatuaj? Ala poti face si inainte sa mori laughing cred ca ai nevoie de somn.
Esti minor,aia e tot,nu ai drepturi,,asta pentru ca gandesti cu altceva, ori nu gandesti cum trebuie.
Invata copii tai sa negocieze cand o fi. Fata asta de ce na negociat? Pana la urma despre asta se dicuta aici, despre ea.A negociat? N negociat macar, deci n-a facut nimic, s-a dus pe ascuns si-a facut.

Stii ce? Devii cam plictisitor, daca ai ceva de spus raspunde celui care intreaba si nu celor care raspund.Cum am spus fiecare are parerea lui despre orice,iar daca esti din ala ce cauta sa convinga oamenii ca el are dreptate,atunci, mergi si canta la alta masa, pe mine no sa ma convigi niciodata.
Deci raspunde celui care intreaba, eu nu-s curios de ce idei ai tu, ori ce teoria chibritului incerci pe aici. Vorba cuiva, stai linistit ca nu ai descoperit tu acum coada la pruna laughing

| Holiday a răspuns (pentru relian):

"Sa regreti ce, ca nu ai facut tatuaj? Ala poti face si inainte sa mori"

Mda, alta imbecilitate. Un lucru il faci cand ai nevoie de el, nu cand nu-ti mai foloseste la nimic.

"Esti minor, aia e tot, nu ai drepturi..."

Te afli in eroare, de fapt ai o gramada de drepturi.

"...asta pentru ca gandesti cu altceva, ori nu gandesti cum trebuie."

Cand vad de astia ca tine, pare ca e tocmai invers.

"Invata copii tai sa negocieze cand o fi."

Da, asta fac. Si de asemenea m-as astepta si de la sistemul de educatie din Romania sa faca asta. Dar din pacate multi din sistem au capul bagat in fund, exact ca tine. In plus, nu e "cand o fi", se intampla deja demult.

"...pe mine no sa ma convigi niciodata."

Doar nu ai impresia ca incearca cineva sa te convinga pe tine. E clar ca pentru tine nu mai sunt sperante. Discutia este exact pentru cel care a intrebat. In plus, omul a intrebat cum ii spune lui tac-su, nu daca trebuia sa-si faca, sau nu, tatuaj. Deci dupa ce ca ai idei tampite, nici nu au legatura cu subiectul.

| relian a răspuns (pentru Holiday):

Ba copacule laughing ba,pai tu vii sa negociezi cu tactu ma? Pai de eram in locu lui afis te faceam pe perete laughing ce drepturi ai tu ba? Pai tu esti un fel de parazit,parazitezi parintii,sau societatea,tu mai vrei drepturi,ba copacule,ce ai ma in capu ala tarate,sau e gol,intra vantu pe o ureche iese pe ailanata laughing

Auzi la el copii trebuie sa negocieze cu parintii, Paii baaaaa sa negociezi ce? Tactu cu carca si tu sa negociezi ce anume? Nu iti convine, iti fac bagaju si pe usa si valea, mergi si negociaza cu cine vrei laughing
Auzi la el copii care nu negociaza cu parintii is timpiti, iar parintii care nu la fel, pai tampitu si imbecil esti tu copacule.

Ce negociezi tu ma? Nici daca ai 20 sau 30 de ani si stai cu parintii nu au ce nengocia, atat timp cat tactu iti da sa maninci, cat stai in casa lui tu mai ai curaju sa negociezi? Ba ce tupeu porcesc pe unia.Cine te-a invatat ma chestiile astea de aurolac?

Ba copii,atata timp cat sunt intretinuti de parinti ori de societate nu au ma nici un drept,Ce drept ai ma tu mucea,cand tu esti un mic parazit?
O sa ai drepturi atunci cand o sa muncesti,mai intai dea avea drepturi trebuie sa iti indeplinesti oblogatii fata de parinti si fata de societate.
Tu vii sa ceri drepturi,dar ce ai facut sa ti se dea drepturi? Ai facut ce? Nu,atunci multumeste alora care te tine,asculta de aia care iti da sa maninci,sa te imbraci si ai unde sta.

Drepturi o sa ai cand o sa fii pe picioarele tale,cand o sa plesti taxe,cand o sa muncesti sa te poti intretine, atunci o sa primesti si drepturi.
Nu e de mirare ba ca tara aia e de rapa, pai cu de astia ca tine, cu gandirea asta de auzi la el are omu drepturi laughing tu stii ma c e drept ai? Singurul tau drept este sa asculti ce zic parintii, aia e tot.

Discutia era intre mine si cel care a intrebat.Tu daca vrei sa discuti, mergi si discuta cu ala care a pus intrebarea.
Auzi la el are omu drepturi.Asculta aici ma paduche laughing voi astia care nu munciti nicaeri,chiar si dupa ce deveniti adulti,dar tot cu parintii stati,tot aia va tin pana iesiti la pensie,pai voi nu ar trebuie sa aveti nici un drept,nu ar trebuie nici macar sa aveti drept de vot.

Adica tu esti un parazit,stai pe spatele parintilor,sau a societatii,nu faci nimic,nu muncesti nicaeri,dar vii sa ce? Pai mai ai tupeu sa vii sa votezi ceva?
Explica ce drepturi poate avea un parazit? Adica unu care sta pe spatele altora? Pai cum ma sa mai votezi tu pe cineva cu ce drept?

Vai de capu alora din RO,nu e de mirare ca tara aia se scufunda laughing
ba de erai in America vedeai tu drepturi laughing cine va baga ma prostiile astea in capu ala gol?
Eu ma aflu in eroare? Eroare a naturi esti tu mucusule laughing ca pana la urma dupa felul in care gandesti,cam asta se pare ca esti,o eroare a naturii, ca sa folosesc cuvintele tale.

Auziti la el copii trebuie sa negocieze, au drepturi, Dar ce drept ai tu ma in fata lu tactu? Ai tras la sapa cu el, sa negociezi ce anume? Sa negociezi banii lui, munciti doara de el?

Ba nu te doare mintea cand scoti balariile astea? Aia daca s-a dus sa faca tatuaj din a cui bani a facut? Sa nu spui ca i-a facut unia moca.Deci din banii cui faci tu tatuaje? Din banii cui faci tu si alte magarii?
Ai drepturi? Dreptul tau in fata parintilor si societati atata timp cat nu muncesti nicaeri este sa TACI asta e dreptul tau.
Da a intrebat fata cum sa zica lu tacsu ca facut ceva ce tacsu nu era de acord.
Dar ea nu gandeste ca banii aia tot a lu tacsu erau laughing aia nu se mai pune,poate gandeste ca si tine ca trebuie sa negocieze salariu lu tacsu,ca vorba aia are si ea cota parte acolo laughing

Vrei tatuaje,vrei inele in buric,du-te la munca baaaaa,la munca nu la cerut drepturi pe nemuncite,huooooo oare nu va este rusine ba nesimtitilor,auzi negociaza cu tacsu.

dar si parintii astia probabil is ca si copii laughing ce sa te astepti sa iasa din tantar,doara no sa faci armasar laughing de erai copilu meu am zis erai de mult afis,acolo ramaeai pe perete pana ziceam eu sa iei pauza,iti aratam eu negociere,stii ce negociam noi amandoi? cate lopeti peste ceafa sa iti trag laughing

Auzi la el negociaza omu pe munca lu tacsu,da ala cei ma,e scalvu tau,ba nesimtitule,ba milogule,ba cersetorule,du-te la munca nu mai parazita parintii,nu mai parazita societatea.

Auzi la el are omu drepturi.Te intrebai vreodata de ce America este unde e? Pai aici nu ai ba drepturi daca nu-ti indeplinesti obligatiile.
Ce tara e aia unde puscarias fiind tu votezi,ba mai mult poti chiar candida si la functii in stata,tu puscarias fiind inca in desfasurare laughing te doare mintea ce legi,ce oamenii sunt in RO si de fapt in Europa.

Pai daca tu esti talhar,daca tu esti la puscarie,daca tu nu muncesti nicaeri,stai la mila statului,ori a societatii mai vrei si drepturi laughing ba fugi si dati palme,asta sa nu iti dau eu in locu lu tactu laughing.

O societate normala nu lasa ba copii sa negociezi, ori puscariasii sa voteze.Un om care face puscarie pierde orice drept pe o durata anume, in care va trebuie sa probeze ca s-a facut om la loc, ca a inteles ca se afla intr-o societatea si are si obligatii, atunci vine unu si il evaluiaza sa vada da ii da drepturile inapoi.

Ai vazut prin filem ceea ce zic? Ei asta e legea in america, si asa este si logic sa fie.Nui da drepturile inapoi daca nu are job,iar daca nu se faca om ca restul il baga aia la zdup inapoi.
Si tu vii sa spui mie ca copii au drepturi,sau ca trebuie sa negocieze cu parintii,pfff erai mancat mucea,nici muci nu mai aveai deja laughing

Ai nevoie de tatuaje? Cu ce te ajuta ma tatuajele? Si chiar daca sa zic ai avea nevoie,desi asa ceva nu se intampla,daca eu ca tactu nu-s de acord tu nu faci,asta e clara, Sa faci trebuie sa ai bani, bani nu ai de unde ca ori esti copil si nu muncesti ori este adult si parazitezi inca parintii, deci tot bani nu ai.
Ce nevoie ai tu ma de tatuaj? Hai explica aici sa auzim si noi cu ce te ajuta tatuaju ala?
Nu mai veni ca ai drepturi, explica nevoia aia, ajutorul ala.Nu mai baga imbelcili si alte jigniri, ca imbecilul pana la urma esti numa tu.

Deci nu te baga in discutie cu mine pe rahaturi de astea, esti mucos, gandesti la un nivel sub rama, asa ca mergi si cauta pe unia ca si tine.
Auzi la el negociaza, te negociam eu de nu mai stiai pe unde sa fugi laughing

| Holiday a răspuns (pentru relian):

Auzi, tu de unde scrii de fapt, de la Balaceanca? Sau esti pe etnobotanice?!
Dar na, pana la urma ce sa cerem de la un semianalfabet ca tine?! Si de parca n-ar fi de ajuns, nici inteligenta nu te ajuta. Dar chiar deloc nu te ajuta.

| relian a răspuns (pentru Holiday):

Scriu din America mucea laughing pe etnobotanice esti tu, alea te fac probabil sa gandesti in halu asta si sa treci la negociat cu parintii laughing probabil te racaie rau de tot, nu mai ai stare.
Stiu cum este sa iei alea, am asistat la unu ce era in sevraj, nu mai avea material si facea ca toate alea.
Pacat daca te apucasi de botanice de alea ce spui.Mai degraba foloseste papadia, aia de pute, intelegi tu, de te pot ajuta iti trimit eu, numa sa nu mai folosesti chimicalele alea si sa lasi pe alde tactu in pace laughing
Ba tu esti cu capu laughing il bati pe tactu sa iti dea bani de etnobotanice, pfff ce te rupeam eu cu bataia de nu-ti mai trebuia nimic.Auzi la el negociaza, are drepturi, trebuie omu sa fumeze, nu esti multumit ca te tin parintii moca, mai vrei sa imparta si salariu cu tine laughing.

Lasa, esti tu inteligent si pentru restul laughing dai pe afara.Nu te mai baga in discutie cu mine, ori cu altii pe aici, te faci de papadie pe la gura.Nu mai scrie nimic, nu de alta dar vin acolo si nu stiu ce iti fac laughing viu si negociem laughing

| MrAM a răspuns (pentru relian):

Eu te sfatuesc sa reflecti asupra ta, prezinti tulburari de comportament/frustrare, vezi de unde pleaca si ce anume te face sa gandesti in felul acesta. Pari foarte frustrat, poate in mod inconstient si nu iti dai seama de asta insa gandirea asta o sa te limiteze si o sa te imbolnaveasca in timp.

| relian a răspuns (pentru MrAM):

Ai cumva probleme cu vederea? Daca nu ai atunci e bun, vezi ca ai gresit masa, canta altundeva, nu-s curios de sfaturile tale, urmeaza-le tu poate ca ai nevoie laughing

| MrAM a răspuns (pentru relian):

Iti place sa te faci auzit, sfatul ti se aplica perfect insa nu ma cobor la nivelul tau.

| relian a răspuns (pentru MrAM):

Imi place sa ma fac auzit, adica? Tu crezi ca eu is curios de ce spui tu ori alti pe aici? Raspunde celui care intreaba, iar de te bagi in dicutie cu altii fa-o civilizat, altfel ramai in groapa ta laughing deci mnu ai unde sa cobori, deja esti acolo jos, al; a e nivelul tau.

| Forneticugem a răspuns:

Mergi și vorbește cu el tata fică nu-i nimic greșit ce ai făcut ai făcut 2 tatuaje și? Aia e sa fi sănătoasă nu-i capăt de lume asta ești tu așa ești tu cu adevărat.

Dacă ai fi fost copilul meu nu mași fi supărat deloc pe tine este doar un tatuaj nimic altceva dacă ar fi sama deranjeze ceva ar fi faptul ca ai ascuns de mine asta asta probabil m-ar atinge puțin faptul ca copilul meu ascuns de mine ceva și îi este frica sa spună îi este frica sa fie deschis cu mine pentru mine este mult

| AdriDiana a răspuns (pentru Forneticugem):

Am ascuns pentru ca nu îmi place sa îl supăr sau sa fie dezamăgit de mine. Și vedeam ca mereu e deranjat de subiectul asta... Nu știu, oricum probabil va fi supărat atunci dar nu vreau sa mai ascund...

| 1997onur a răspuns (pentru AdriDiana):

O sate înțeleagă stai liniștită

Poate o sa se supere puțin dar o săi treacă o sa vezi