| Evelușc899 a întrebat:

Buna, de câteva săptămâni întâmplător am dat de profilul de Instagram al unui bărbat, total strain, 0 urmăritori /prieteni comuni si culmea este ca locuiește si în alta tara. Deci total paralel cu România (in afara de faptul ca locuiește tot in Europa). Însă, analizând aspectul lui fizic și gusturile muzicale, plăcerile lui (adică ce mănâncă, la ce filme se uita, ce muzica asculta, mai pe scurt interese comune), a început sa îmi placa de el, adică sa îl am crush cum se mai spune. Tipul călătorește și in alte țări din cate am văzut si pare genul de om foarte petrecăreț. Loverboy chiar. Acum câțiva ani a avut o relație si s-a mutat din tara lui natală dar de nu foarte curând a revenit. Nu știu daca are o iubita sau ceva de genul. Însă omul asta m-a dat cu picioarele în aer efectiv. Pana acum l-am urmărit din umbra fără sa îi dau follow. Precizez ca încerc sa învăț Letona limba lui natală si știu si Engleza. Ce as putea face in cazul asta? Cum asa putea aborda situația? Ar merita să îi dau mesaj cu ce simt?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ce să faci cu unu din altă țară? revino-ți.

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Dă-i un mesaj, dar nu-i spune direct ce simţi. Întreabă-l ceva despre o ţară pe care a vizitat-o, sau orice numai ca să intri în vorbă cu el. Şi pe urmă vezi tu...

| Freya1 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate sa fie un violator, un criminal in serie, un proxenet.
Crezi ca e ok sa iei asa legătură cu oricine doar pentru ca aveti aceleași gusturi la muzica? Cred ca ar trebui te indepartezi de profilul lui pana nu dai in obsesie.

| Emma30555 a răspuns:

Pana nu cunoști un om în realitate tot ce crezi ca ști despre el poate sa fie mai mult în imaginația ta, fiindcă nu poți cunoaște un om după un profil de instragam sau Facebook.

| Paula2018 a răspuns:

Nu, clar.

| lorix a răspuns:

Parca ziceai ceva cum ca ai o relatie de 2 ani deja.