| Sharon18 a întrebat:

de ceva timp iubitul meu se poarta distant fata de mine si nu stiu de ce? Mai nou imi zice si fa lucru pe care pe mine ma deranjeaza.
Nu ma ajuta cu nimic, adica toata treaba o fac numai eu... E rece, si nu ma respecta adica nu ma asculta cand vb, si lucrurile alea mici care pe mine ma fac fericita nici nu le da atentie (gesturi, o floare, etc ) chestii marunte! Si nervii si-i varsa tot pe mine chiar daca nu e vina mea.
Simt ca nu mai pot de vreo 3 zile am o stare foarte proasta sunt morocanoasa imi vine sa plang as vrea uneori sa gasesc pe cineva care sa ma asculte si sa inteleaga ce am pe suflet, as vrea sa plang dar nu pot fata de el

Răspuns Câştigător
| RecKinul a răspuns:

Pot exista câteva explicaţii pentru comportamentul iubitului tau:
- posibil trece printr-un moment de rătăcire sufletească.
- posibil s-a plictisit de tine şi are pe altcineva.
- posibil consumă alcool şi are un anturaj prost.
- posibil să fie în realitate un bădăran şi acum a început să-şi arate adevarata faţă după ve a trecut focul iubirii dentre voi.
- posibil a ajuns la concluzia că nu ai cum să-l părăseşti, şi face ce vrea cu tine.

Fă-ţi curaj şi vorbeşte direct cu el. Joacă teatru şi predă-te că vrei să-l părăseşti şi vezi cum reacţionează. Dacă vezi că te minte şi nu vrea să-şi schimbe atitudinea faţă de tine părăseşte-l. Nu se merită să trăieşti toată viaţă in teamă şi supărare. Bărbaţi se mai găsesc pe faţa pamantului.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca are pe altcineva.

| Costellino a răspuns:

Joaca un pic de teatru si spune-i ceea ce te nemultumeste si spune-i ca te desparti de el. Daca incearca sa te impace si vezi ca ii pare rau sa vada ca pleci, pune-i niste conditii, dar daca vezi ca nu se oboseste prea tare, cred ca ar fi mai bine sa cauti pe altul ca s-a plictisit de tine si nu te iubeste din toata inima, nu esti pe gustul lui si daca te raneste nu prea te mai doreste...

| minrest a răspuns:

Cred ca asta si-a aratat valoarea. Altul.

| cristimihailov a răspuns:

Si... de ce nu il schimbi?

| Mindilica a răspuns:

Singura solutie este sa-l parasesti. Vei gasi pe altul care te va iubi si te va respecta. Abia atunci vei descoperi fericirea, cand partenerul te va trata cu dragoste si respect.

| Sharon18 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| AngeloffireX a răspuns:

Orice scuza i-ai cauta si i-ai gasi, nu e o explicatie acceptata pentru lipsa de respect!