| anonim_4396 a întrebat:

Bună.De curand m-am certat cu o fata iar fratele ei a început să ma ameninte.El are peste 18 ani.Mi-e frica.Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| Anamaria25278 a răspuns:

Am 13 ani.

| aXy99 a răspuns:

Cu ce te-a amenintat? Spune-le parintilor sau politiei daca e grav.

| AdelinaC a răspuns:

Il poti reclama la politie. Are peste 14 ani, in plus este major, va raspunde pentru ceea ce spune

| aXy99 a răspuns (pentru AdelinaC):

La 14-15 ani daca nu ai discernamant, nu raspunzi.

| AdelinaC a răspuns (pentru aXy99):

Pai are peste 18

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inregistreaza-l cu telefonul si apoi spui parintilor!

| aXy99 a răspuns (pentru AdelinaC):

Da, dar tu ai spus peste 14, peste 16 (inclusiv 16) era corect.
In fine, in cazul de fata este irelevant.

| AdelinaC a răspuns (pentru aXy99):

Da, ai dreptate, nu mi-am dat seama

| ywar a răspuns:

De ce sa te ameninte? Politica e asa: el vine cu pistolul, tu te prezinti cu mitraliera. Vine el cu tancul, tu vii cu bombardierul. Da-i la oase si l-ai rezolvat!