| corinutzamicutza a întrebat:

De doua zile mama nu vorbeste,cu mine deoarece nu am facut curatenie in casa, dar eu am facut dar cum am si un frate mai mic ....normal ca face mizerie.Mama nu ma crede si imi zice ca "nu faci curat in casa macar note mari sa iau".Dar nu stiu ce sa fac ca mama sa vb cu mine si sa ma creda ca eu fac curat si ca frate-miuu face mizerie... Ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Horanhugsme a răspuns:

Bine ai venit in lumea mealaughing). Explicai fratelui tau ca nu este frumos si promite-i o ciocolata (daca sta cuminte), niciodata sa nu il bati pentru ca va face mai rau si vorbeste cu mama ta si explica-i situatia sigur va intelege.Succeshappy!

4 răspunsuri:
| Decebal a răspuns:

Incearca sa-i explici fratiorului tau ca curatenia se pastreaza nu se face, joacate cu el mai mult, copii inteleg totul...happy funda

| AlbaAura a răspuns:

Toane de mamica.Nu te supara.Ii trec.Sa o imbratisezi si sa o saruti si sa-i amintesti ca si ea a fost candva copil.Fa-i o bucurie. Daruieste-i o floare si din sufletelul tau de copil un TE IUBESC MAMICO, IARTA-MA!

| crazy14 a răspuns:

Fratii mai mici sunt o pacoste..am si eu unu la casa si imi vine sa-l trimit in spatiu.ah! Vorbeste cu mama daca iti mai dau si cateva lacrimi, adica sa o faci pe victima e si mai bine! Incearca sa-i explici ca din cauza fratelui tau tot timpul esti certata si bla, bla, iar cu notele de la scoala poti sa-i spui ca inveti cat poti e varsta la care mintea noastra zboara la distractii ca doar nu om invata ca prostii si ne-om distra la 80 de ani! Bafta! Poate nu e cel mai bun sfat da la mine merge!laughing

| Danaberciu a răspuns:

Fă curațenie in toata casa pentru camamica ta sa te ierte, iar dupa explica-i frateluica nu e bine sa faca mizerie si ca daca va mai face va trebuie sa curete el deci ....BAFTĂ!