| Laurosa a întrebat:

Bună,deci acum trei ani mama și-a făcut un iubit, nimic împotriva iar acum mama vrea sa se căsătorească cu el dar acesta a schimbat-o de cand o cunoaște, acum dacă nu mai pot sa manănc măncarea mi-o arunca iubitul mamei mele in cap sau pe haine și câteodată se comporta frumos cu mine dar câteodată nu și mama fiind îndrăgostită de el nu vede că nu o cam lasă să facă ce dorește. Adică dacă mama mea a vrut să se tundă, el nu a lăsat-o să iasă din casă zicăndu-i că-i sta mai bine doar pentru că frizerul mamei e băiat și multe altele pe care nu vreau sa le spun și eu nu vreau sa se căsătorească și înainte mama mea nu urla la mine acum da și vă rog ce sa fac, să nu-i între în gând să se căsătorească pentru că nu cred că as rezista cu el în casa.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Imbecilu ala trebuie educat prin tortura, n-ai ce face suportal si pune-i si tu mancarea in cap cand ai ocazia sa-i faci viata amara animalului, injural si fa tot ce poti aplicai acelasi tratament cum el te trateaza pe tine

| sierra1 a răspuns:

Ar cam trebui să vă obișnuiți unii cu alții, se pare că lumea se regrupează

| Mosotti a răspuns:

Si tu stai sa-ti dea ala in cap? Tu ce faci? Nu iei atitudine? Nu ai ce face decat sa iei atitudine dura si care e mai tare, castiga, tare in gura si in altele, ca alta solutie nu e.
Nu imi place sa zic asta dar nu am ce altceva.
Daca ti-as zice sa discuti cu ei, e inutil, ca deja ai incercat asta.

Nu ai treaba nici cu mama ta, fi tare sau te domina ei, una din doua.
Aoleo, sa-mi dea ala mie in cap cu mancarea? Vaaai...de capu` meu. Si mama s-a maritat cu un neamt si ala incepuse sa ma deranjeze, bine se purta frumos cu mama, nu facea ce face ala al tau, dar ma insulta, desconsidera, si s-a rezolvat rapid.
Mama nu era indrag de el, il place asa ca om si sa o ducem noi mai bine, dar nu avea ce face ca nu avea munca acolo.
Ma lua ca e casa lui, ca alte din astea.
Pai ma nene daca e casa ta si ai acceptat sa venim, nu iti bate joc de mine.
La tine poate casa mamei tale, deci mai grav.

Sau daca esti mare si poti pleca la casa ta, e de preferat asta, evident, insa presupun ca nu poti face asta.

Asta e, uneori trebuie sa luam masuri coercitive disponibile (constrangatoare), asta este.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să faci dacă mama ta vrea să se căsătorească cu el.
Va trebui să te înțelegi într-un fel cu ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Ana7807820 a răspuns:

Fa-i si tu aceleasi faze, sa vada cum este.

| Tokyo44 a răspuns:

Iubitul ammei este un idiot. Esti prinsa la mijloc si foarte dificil sa poti influenta mama sau pe individ. Sper ca tatal tau te iubeste si te poate sprijini moral ...macar...

| Laurosa explică (pentru Tokyo44):

Stai sa vezi ca mama o rămas insarcinata cu el

| Tokyo44 a răspuns (pentru Laurosa):

Ufff! Uneori problemele adultilor sunt complicat de inteles si acceptat de catre copii. Trebuie sa o intelegi pe mama ta si sper sa poti crea/avea un mod sincer si deschis de a vorbi cu ea. Asta in caz ca nu e "orbita" de iubitule ei. Crezi ca a ramas insarcinata din intamplare sau unul dintre ei isi dorea?

| Laurosa explică (pentru Tokyo44):

Mi-a zis ca din intamplare

| Tokyo44 a răspuns (pentru Laurosa):

Astfel de situatii impune dorinta celor doi de a avea un copil.Nu se lasa la intamplare.

| Laurosa explică (pentru Tokyo44):

Au făcut copilul din greseala deoarece nu aveau protecție, ea nu ar face copil fără sa fie casatorita

| Tokyo44 a răspuns (pentru Laurosa):

Inseamna ca ea este destul de religioasa. Unul dintre ei (daca nu amandoi) nu-i place sa foloseasca prezervativul. probabil el forteaza iar mama ta nu vrea sa il supere.