| anonim_4396 a întrebat:

Buna deci m-am saturat de viata angry Maicamea si taicamiu sunt comunisti nu-i suport ma enerveaza. In clasa a 6 ma lasa sa fac ce vreau eu, stateam pana la 03 pe strada si acum in a 8 nu la ora 22 acasa sau 21. La scoala nu suport pe nimeni din clasa. E o clasa formata din curve iertati-mi expresia si baietii care numai bataie si din astea eu sunt o fire pacifista adica nu suport bataia si de ex mai am putin si raman la romana pentru ca profa nu ma suporta si toti fac meditatii cu ea si au 10 9 7 si eu 4 3 5 5 crying si vreau sa trec si vreau sa fac meditatii cu ea. M-am saturat dar parintii mei ce meditatii ce cum doamne si m-am saturat la noi in casa taicamiu ma injura si ma bate si din astea mama se crede nu stiu ce panarama angry ce face ce vrea si din astea si in fata la un prof gata vb asa rusinata si din astea
M-AM SATURAT VREAU SA MOR
IMI URASC PARINTI
NU II MAI VREAU
DE MULTE ORI AM VRUT SA MA OMOR DAR NU AM REUSIT
CAND AM AUZIT CA A MURIT AMY WENEHAUSE AM ZIS CA CRAPcrying(( SI PARINTII MEI DE EX LA ORICE FATA DE CARE IMI PLACE SAU CEVA ZICE GRASA AIA URATA AIA DINASTEA M-AM SATURAT INJURATURI JIGNIRI BATAIE crying( VREAU SA MOR SI DACA MA DUC LA POLITIE SAU SA SUN LA 112 SAU LA PROTECTIA COPILULUI MA DUC LA CASA DE COPII SI NU VREAU crying MAI BN MOR!

23 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Parca am citit povestea Muc cel mic.
1. In clasa a 6-a pana la ora 3 noaptea in strada? Oh! Eu la varsta ta, daca intarziam de orele 9-10 seara, tipa tata de pe balcon de ziceai ca It's a new Batman in the town!
2. Tu esti clasa a 8-a, dar habar n-ai sa pui o cratima. Asta cum iti explici? Pai daca as fi taica'tu, te-as tine legata de calorifer pana inveti sa scrii corect, asa ca in loc s-o faci pe sclifosita aici, pe fetita molestata, ia si pune mana pe carte!
3. Cine a murit? Amy Wenehause? Si ce? Johnny Bravo inca traieste!
4. Aoleo, mi s-a aprins beculetul. Dupa nick, sa inteleg ca esti baiat? Daca stiam, nu-ti mai scriam. Daca erai fetita, mai intelegeam, da' asa...ma, tu esti barbat sau pres?
5. Daca mori, vrei sa treaca intai 40 de zile dupa Inviere, ca e pacat.
Pa-pa-pa.

| anonim_4396 explică (pentru Flav):

rolling on the floor rolling on the floor
Esti tare suparat pe viata azi!

| CoquineNoire a răspuns (pentru Flav):

Nu mai certa domne baiatul, wenehause e traducerea in germana de la winehouse. laughing
si ca sa-ti raspund mai fuhrer Robby la intrebare, n-am murit, sunt aici.
singura chestie care crapa in tine e...ma abtin ca sunt suspendata.

| AndreiGabi a răspuns:

Salut! In primul rand nu te mai victimiza. Tot ce faci este sa te demoralizezi, sa te distrugi singur putin cate putin. Asa ajungi in momentele astea cand vezi totul negru. Lucrurile grele trebuie sa te faca mai puternic, asta doar daca nu cedezi. Oprestete din gandit aiurea si priveste-ti de fapt problemele : tu vrei sa mori pentru ca ai tai nu te lasa afara dupa ora 11; tu iti urasti parintii deoarece iti cer standarde putin mai ridicate. Iarta-ma, dai vina pe o profesoara ce te lasa corigent, dar tu ne-ai demonstrat prin modul in care ai scris ca meritai doar 1. Invata sa dai vina pe tine. De multe ori lenea doare, adevarul doare. Daca as fi fost tatal tau nu te-as fi lasat afara fara un 10 la romana si te plezneam destul de des. Habar nu ai ce inseamna cuvantul "greu". Inca nu ai trecut prin nimic, inca esti intretinut si nu mori de foame datorita a doua persoane pe care spui ca le urasti. Pune stop gandirii asteia, invata sa dai vina pe tine si lupta, nu iti mai plange de mila. De asta depinde viitorul tau. Numai bine!

| sabin89 a răspuns:

Trebuie sa fii un pic diplomat. Sa gasesti un mod de a convietui cu ei. Nu te lasa condus de impulsuri. Razboiul cu ei nu duce la nimic bun. Si inainte de a te gandi sa-i corectezi pe ei, corecteaza-te pe tine. O prima greseala ai facut ca ai stat pana la 3 dimineata pe strada (cand erai in a 6-a). Chiar daca ei te lasau, nu trebuia sa stai tu. Iar acum, ca iti cer sa fii acasa la 22 (sau 21) e o cerinta destul de rezonabila. Nici nu e bine sa stai mai mult. Vino acasa si mai invata pentru scoala, mai uita-te la TV, mai vorbeste cu noi pe TPU s.a. Baga-ti mintile-n cap, cu alte cuvinte. Si iarasi zic: fii un pic diplomat. Fii si un pic prietenos cu ei, chiar daca nu simti asta. Stii vorba: fa-te frate cu dracu pana treci lacul. Si o sa iasa bine.

| Abcfunny a răspuns:

Stiu cum e :-J happy stai linistit, incearca sa te calmezi, de discutat cu iei nu cred ca e vreo solutie ca nu te ascult cum nici cu mine nu o fac :-J happy.Ai grija de tine si calmeaza-te.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crede-ma ca nu doar ai tai sunt comunisti. Si chiar nu se merita sa iti faci nervi pentru ei. Si eu am o clasa de tot ( ma intelegi ) numai maneliste, de unde atata noroc nu stiu.
Daca nu vor sa te lase la meditatii invata singur sau cu un coleg, prieten.
Si moarte? Nu se merita, o sa scapi de ei si o sa iti faci viata ta. Si o sa te doara undeva si nici acolowinking.

Incearca sa fi prieten cu parintii tai. Da stiu, nu se poate discuta cu ei, dar incearca sa-ti pastrezi calmul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da-ti 2 palme si lasa vrajeala asta ieftina

| rutanklan a răspuns:

Pai foloseste un cutit. Along the line not across the road.

| geop a răspuns:

Ţi-am lăsat id în PM

| RobbyPh a răspuns:

Nu nu ma doare k ma lasa pana la 22 21 dar faza e k ma prea steseaza si faza e ca am trecut prin multe in aceasta viatasad

| HenkyPenky a răspuns:

Ai putea sa vorbesti cu cineva, te mai calmezi. Am avut si eu perioade naspa si nu m-a ascultat nimeni... Am vrut sa iti trimit un mesaj da' nu imi permite statutu' de membru...

| Cristian969 a răspuns:

Ia stai.ce moarte frate? care moarte ba? tu stıı ce ınseamna moarte? da tu stıı ce ınseamna vıata? nımık nu stıı! pentru ca ınk nu ai gustat dın placerea vietii.vın-o cu pıcıoarele pe pamınt.MORTEA ii cel mai groaznık lucru pe care omu şi-l poate ikıpuı, da tie iti trebu sa faci cunostınta cu cel mai groaznık lucru care poate exista de la aşa vırsta? Tu ba estı baiat, estı puternık.estı om.iar fiecare om are aceleaşi drepturı, nu ıestı aşa de mık ca sa nu potı ıntelege.degraba vei implını 18(adica peste vreo 3 anısorı)conteaza mai putın. İnveti rau la scoala-nu conteaza, pentru ca ın vıata nu conteaza sa fii dıstept, dar hıtru=scoala vietii, aşa ca mai ai putın şi vei lua singur sub control starea ta.Mai e şi traieşte, pentru ca viata insaşi ii fericirea şi.nu pot sa descriu.ii totul pentru om, pentru tıne, renunta la ıdeea ca daca tata ma bate, nu-mı da banı, mama ma mustreaza permanent şi işi bate joc, la scoala ma bat colegii şi profesorıı nu ma suporta-astea is numai fleacuri.Degraba vei fi baiat mare şi-ti vei rezolva singur problemele.Fii destept frate.nu te da batut, estı puternık, IUBESTETİ VIATA-asta ii harul luı DUMNEZEU.

| RobbyPh a răspuns (pentru Cristian969):

Mai eu nu ma dau batut vine la mine zi zice comentezi sau daca stau la pc vine si zice invata si da in mine si mama ma env mai rau tata crede ca face ce vrea k a fac sala de forta si nu stiu ce *** se da mare si tare mi-as dori sa moara odata as fi foarte fericit

| HenkyPenky a răspuns (pentru RobbyPh):

Crede-ma, ca daca moare o sa regreti maxim si ca ai zis asta laughing. Sunt vb aruncate la nervi si pentru ca se poarta asa cu tine. Cand o sa fie ok nici nu o sa te mai gandesti la asa ceva. Daca ai nevoie : x.slix si te ascult tongue

| zanabuna90 a răspuns:

Cand o sa ai varsta parintilor,poate o sa ajungi sa ii intelegi. Poate sunt exagerati, din vorbele tale, dar trebuie respectati si invata sa te dai pe langa ei cu frumosu.Fa ce considera ei de cuviinta si dupa un timp, cand relatia dintre voi este mult mai ok, incearca sa iti spui punctul de vedere fara sa tipi sau eu stiu.Multi parinti, nu stiu care le este statutul si nu isi dau seama cand gresesc.

| Sbbbb a răspuns:

Frateeeee, calmeaza-te! straight face. Gandesti?! Nu, clar. Ce naiba. Esti destul de mica. Pana la cat ai vrea sa te lase?! Pana dimineata? Orice parinte iti face griji pentru copilul sau. Nu mai fi asa de pesimista. Consulta un psiholog.

| bazgau a răspuns:

Dc sa te omori? Ai toata viata in fata pentru ca nu te lasa afara, pentru ca treci printre perioade mai grele, asta e fiecare drum din viata are un hop.Trebuie doar sa, sari peste acel hop dar totusi la clasa a 6 sa stai pana la ora 10 seara, e cam mult (parerea mea).Si daca erai intr-adevar o fire pacifista nu faceai curve si nu vroiai sa te omori.Si inca ceva sa iti mai spun chiar daca sunt asa cum sunt, sunt parinti tai iubestei, spune-le cand nu au dreptate, dar converseaza cu ei pentru cand o sa iti dai seama o sa fie prea tarziu si ai fi vrut sa iti petreci mai mult timp cu parinti tai. Oricum nu mai gandi asa negativ incearca sa zambesti sa razi.Be happy smile in front of dangerhappybig grin

| danyiverson1 a răspuns:

Da frate stiu ca te simti naspa si nu ar trebui sa gandesti astfel adica nu mai gandi asa de nu stiu cum sa-ti zic negativist esti intr-o perioada de depresie zic eu.Un sfat as putea sa-ti dau sa nu ii mai bagi in seama si eu sunt in situatia ta cu tatal meu care e la fel nu ma lasa sa stau afara mai mult de ora 22 la calculator eu vorbesc cu mama me la pc ea este plecata in strainatate si apoi vrea si el sa vb si de obice se cearta cu ea si inchide pc imediat... deci nu esti singur fratewinkingincearca sa nu ii mai bagi in seamahappy si daca mai vrei sa te calmezi uite id meu si eu te ascultwinking dany_iversonnba

| Euu0atat a răspuns:

WOW. Deci daca ai fi fost in fata mea si ai fi spus asa ceva nu intelegeam nimic.
Deci frate! CALMEAZATE
Poate reusesti sa vorbesti cu cineva din familie si sa'i spui care'i problema.
Oricum eu te sfatuiesc in primul rand sa zici mersi ca ai parinti.
Eu sincer mi'as fi dorit intr'un fel ca sa'mi faca si mie asa ceva, dar la mine nu are cine. Asa ca... capul sus si inca ceva :nu'ti mai dori moarteawinking
Succes!

| yawney a răspuns:

Nu te supara ca iti spun dar profesoara ta are tot dreptu sa te lase pentru ca nu sti sa scrii :-| In schimb crede-ma ca toate trec in timp, traiesti o singura data nu de 100 de ori, daca vrei sa te sinucizi eu zic sa te mai gandesti pentru ca esti mic si nu ai realizat nimic in viata, deci ai trait degeaba.

| RobbyPh a răspuns (pentru yawney):

Nu de asta scuzati-ma dar nu stiu am scris repede si la ce tastatura misto am eu laughing Nu are ceva cu mine mereu in ore rade de mine ma face prost si eu nici nu vb in orehee hee) nici nu o bag in seama

| Karinas a răspuns:

Hormonii adolescentei, bate-i vina!
Orice lucru la varsta asta e o adevarata drama.De unde stiu?
Trust me, am trecut prin asta. Daca imi vorbea cineva pe un ton mai ridicat, vai vreau sa mor! Daca imi explicau ceva, eu il luam pe NU in brate! Si consider ca parintii tai ti-au acordat mai multa libertate deoarece erai mai mic si nu existau atatea tentatii la care sa fi expus.Gen:alcool,etnobotanice etc.Demonstreaza-le ca poti ajunge sus..la varsta de 18-19 te vei maturiza garantatwinking Pana atunci vezi-ti de viata, daca ai spus ca ai tai nu au posibilitatea sa iti ofere bani pentru meditatie, invata singur daca ai la dispozitie netul.Cum crezi ca am promovat eu capacitatea? Am citit si am invatat comentariile de pe net.
Asa cu asta am rezolvat-o.
Doi la mana:Viata e un dar de la D-zeu, si doar el ti-o poate lua.Nu-ti mai plange de mila! Inteleg ai nevoie sa te descarci..trimite-mi un mesaj si te sfatuiesc.
A murit Amy Winhouse.ok.a murit si M. Jackson si n-am crapat laughing
Am ascultat vreo saptamana melodia will you be there (sa o asculti, te calmeazawinking.
Si in legatura cu violenta parintilor asupra ta-vorbeste cu ei, spune-le ca te distrug atat psihic cat si fizic.Intreaba-i de ce te-au pastrat daca se comporta cu tine asa.Esti om, nu animal. Spune-le ce te framanta, si daca sunt indiferenti anunta-i ca daca nici pentru asta nu pot sa te bazezi pe ei, atunci pe cine?
Gandeste pozitiv, ai grija de tine.
Bafta pa pa