| Helpme1244 a întrebat:

Deci mi-e rusine de mine! In urma cu jumatate de ora am ajuns acasa find plecat cu prieteni! si de ceva timp imi place de o fata iar fata acea vine cu noi. Treaba e ca mi-e imi place de ea dar mi-e rusine sa i zic, deci totul incepe asa

Eu fumez, mentionez ca am 16 ani [ nu ma intrebati ca de ce fumez ] si dintr-o data ma intreaba vi afara la o tigara cu mine si zic DA si zic eu
-Pai de ce ma chemi tocmai pe mine si zice
-Ca asa doresc
Dupa care zice vi pana acasa la mine,
Zic eu Nu

si dupa zice
vi cu mine sa imi iau de mancare, ieu zic da,
Doar sa mai chemam si pe ceilanti prieteni zice hai tu! si ne-am dus cu prieteni

Deci treaba e ca ma simt ca un nimic deci mie imi place de ea am avut nenumarate ocazi si le-am irosit si as vrea un sfat de la voi in care sa spuneti cu sa fac sa fim impreuna! si cum sa nu mai pierd in fata ei ca am o rusine in mine de nu stiu ce sa mai fac!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să te iau dur, dar să fii atent la ceea ce spun eu și să te gândești, dacă e așa în cazul tău sau nu.
De unde ar putea să vină acea rușine, acea timiditate.
Îți este frică nu de ea, ci de tine.
Zice ea așa.
Dupa care zice vi pana acasa la mine, Zic eu, Nu.
De ce te-a invitat acasă la ea?
Ce se putea întâmpla dacă erați singuri acolo acasă la ea?
Spui. Îmi place de ea.
Cănd te-a invitat la ea acasă, ce crezi îi plăcea de tine sau nu?
Eu zic că da.
Dacă vă plăceați unul pe altul și erați singuri la ea acasă, nu ai fi luat-o în brațe? Ba da. Ea te-ar fi refuzat? Nu, căci de aceea te-a invitat la ea acasă. Apoi ar fi devenit iubita ta.
Știi ce înseamnă asta, nu? Că ai văzut prin filme, nu-i așa?
De asta ție frică.
Cum să faci să fiți împreună?
Când te mai invită la ea acasă, să accepți.
Acum te simți ca un mic nimic, du-te cu ea acasă și te vei simți ca un nimic mare. (Glumă).

9 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Cu rusinea mori de foame, ia-ti inima in dinti si spune-i ce simti... nu o sa te manance!

| Mariushgv a răspuns:

Zi ca vrei sa te intalnesti cu ea si acolo i zici ca am vre sa fim mai mult decat prieteni daca raspunde da si eu atunci o inviti la tine

| DeathIncarnate a răspuns:

Tot de la rusine, uitasi si limba romana maestre.
Ia-ti inima-n dinti si vorbeste cu ea ca nu te omoara nimeni.

| SporeBox a răspuns:

Invit-o la un film sau ceva (ma refer sa fiti doar voi doi nu toata gasca) si acolo ii spui ce simti ca nu te musca

| Emma30555 a răspuns:

Fii mai curajos si invit o si tu pe afara, pe unde iesiti voi, conversati, fii natural

| OchiCaprui1997 a răspuns:

Frate te place ea nu vezi esti orb! Tu esti ala care o cam refuza, eu in locul tau eram ca un cațel si la ea era lesa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-a chemat la ea acasa, sigur vrea sa o gadili un pic.
O sa iti para extrem de rau, cand o sa mai cresti, daca nu ai profitat de ocaziile astea. o sa se plictiseasca de tine, ca vede ca nimic, si o sa cheme pe altul. Tu o sa-ti plangi de mila, si ea o sa isi vada de ale eihappy
Las-o naibi de rusine, ca nu castigi nimic in viata cu rusinea happy
Parca zici ca aia-i extraterestu si tu esti om sau invers.
E om la fel ca tine, fata baiat, ganditi la fel. Nu te gandi ca fetele nu se gandesc la prostii sau mai stiu eu, ca gandesc la fel ca tine. happy

| Adry05 a răspuns:

Tipa asta pare cam panarama, ce relatie vrei cu ea?

| OrdanKarris a răspuns:

Iar eu te voi lua si mai dur! Esti pregatit? Ia ceva tarie de baut pentru ca vei avea nevoie.
Tot ce a facut ea cand te intreba insistent "daca vii la o tigara cu ea", "daca o mergi pana acasa cu ea", "daca mergi cu ea pentru mancare" nu sunt decat teste. Te-a testat prietene. Vezi tu, ea suspecta ca o placi, si este o narcisista nesimtita. A vrut sa vada daca este destul de frumoasa in ochii tai incat sa te convinga sa iesi din casa pentru ea, sa-ti piarda timpul aiurea, sa-ti fluture pe la nas posibilitatea unei viitoare relatii/afectiuni/sex etc. In mare parte i-a iesit si a vazut ca o placi atat de mult incat a reusit sa te scoata din casa si sa-ti piarda timpul aiurea in timp ce ea mergea unde avea chef iar tu o urmai ca o umbra. Motivul pentru care s-a sarutat cu ala in prezenta ta, CREDE-MA a fost intentionat. Oricum era combinata cu ala, dar a vrut sa-si arate afectiunea fata de tine ca sa te vada cum fierbi. Stia ca vei fierbe. STIA! STIA! STIA! STIA! Acum iti dau bomba, fata asta se va folosi de tine maxim, pentru ca stie ca nu pleci nicaieri si pentru ca SPERI. Stie ca speri la ea. Te va folosi sa-si spui buna dimineata, buna, salut, ce faci, hai la o tigara, hai afara, hai cu mine, du-te acolo, du-te dincolo, iar tu, plin de hormoni si speranta, vei percuta. Am vesti proaste pentru tine: dupa tot timpul pierdut, dupa toate sperantele desarte, EA TOT NU SE VA COMBINA CU TINE. Muierile, mai ales alea ultra-narcisiste se scarbesc mai tare de acei baieti care fac tot ce le cer ele. Cu cat ii faci mai mult pe plac, cu atat iti pierzi respectul in fata ei. ORICUM NU VEI FI CU EA, EVER! Dar ea profita de speranta ta, si iti ofera alte sperante desarte pentru ceva ce nu va veni niciodata. Te va scoate afara sa-ti povesteasca cum s-a despartit de ala si cat de ticalos a fost si cum acum se gandeste sa se combine cu altcineva, altcineva mai putin tu, ORICINE ALTCINEVA mai putin tu. De ce nu tu? Pentru ca tu esti ala care o place. Ea vrea aia care din start nu le pasa de ea. Tie iti pasa de ea, iti pasa daca ea te va refuza sau nu, de asta iti este rusine, frica sa fii nepasator si sa zici ce vrei de fapt. Un refuz din partea ei pentru tine ar fi catastrofal.

Solutia este: rupe contactul cu ea, ACUM! NU AI SANSE. Deja stie ca esti topit dupa ea si este exact aceasta dragoste oarba a ta pentru ea platforma ideala cu care te va ademeni sa fi scavul ei propriu si personal. Iar cand vede ca te pierde, iti va mai arunca un gram de speranta, iti va treimite niste poze poate, semi-nud, sa-ti trezeasca speranta, ca apoi sa te trateze din nou ca o carpa. Intelege, o femeie care este topita dupa tine, EA face toate eforturile sa fie cu tine cat mai repede, va trece si prin sarma ghimpata pentru tine. Cu cat este un chin mai mare pentru tine sa fi cu ea, cu atat mai putina chimie exista intre voi, sau deloc. In schimb exista oportunitatea ei de a te exploata emotional, MAXIM! Barbatii iubesc idealistic, femeile iubesc oportunistic! E o narcisista si iti va oferi minimul strict necesar cat sa te tina agatat de ea, orbit, confuz, sa te frustreze maxim, ca un tampon emotional. Se delecteaza cu frustrarea ta. Se delecteaza cu frustrarea ta. SE DELECTEAZA CU FRUSTRAREA TA!