| Lala_Gabriela_1998 a întrebat:

Buna deci parintii mei s-au certat si acum cred ca se vor impaca doar ca in fiecare an se cearta si se imapaca mama spune ca plecam dar pana la urma il iarta iar si no vreau ca sa sufar din nou la anul ca iar se cearta cred ca se impaca doar pentru mine si fratele meu si eu nu vreau ca nu se inteleg deci am o mie de idei pana acum si eu si mama si fratele mai mic am vrut sa plecam doar ca sunt in ultimul an ( a 8) si nu plec chiar acum de aici dar nu stiu dati mi un sfat

5 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Gabriela,

Iti intelegem situatia si vrem sa te ajutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro.

Asteptam sa te ajutam!

| Lala_Gabriela_1998 explică (pentru 116111 TelefonulCopilului):

Multumesc sper sa trec peste mi ar placea sa cunosc o persoana care ma intelege adica vorbesc cu prietenele da cineva care a trecut prin asta

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns (pentru Lala_Gabriela_1998):

Ia in considerare si tot binele pe care ti-l poate face un sfat avizat.

| ionutboxx a răspuns:

Te inteleg foarte tare si eu am patin aceiasi faza numai ca la mine s-au despartit de tot acum am un tata vitreg eu iti sugerez sa te rogi la dumnezeu sa se termine aceasta poveste si ca mama ta sa fie impacata asaa am procedat si eu si uite bunul dumnezeu si-a aratat mila fata de mine si asa a fost

| Lala_Gabriela_1998 explică (pentru ionutboxx):

Poate ca ai drepate oricum multumesc nu stiu cum va fi viitorul doar ca nu vreau sa se tot repete problema