| AndreeaPopescu1998 a întrebat:

Bună din nou!
Am 17 și nu am avut niciodată un iubit! Am un vecin care are un băiat de 18 ani ce imi place...cred ca si el ma place deoarece s-au intamplat multe intre noi. De exemplu la majoratul lui am dansat si apoi m-am dus in bucatarie si el mi-a spus ca ma place si m.a sarutat! Apoi si.a creut scuze si mi-a zis ca l-a luat valul. Stam la poarta mereu, vorbim, ma apara si chiar uneori imi spune ca ma place si astea apoi schimba subiectul. El e mai rau, fumeaza si e nesuferit dar e chiar dragut in preajma mea si nici nu are atitudine de derbedeu ca in general. Vine in vizita la fratele meu si mai stam toti la tv sau iesim in oras. Ba chiar intr-o zi m.a scos la un suc. Eu nu stiu cum e un om cand iubeste dar sunt sigira a sunt indragostita! Am flutiri in stomac cand sunt cu el si imi fac grija cand nu stiu de el. Vorbim des si pe Facebook seara si ma sprijina mereu. Cand a murit mama el m-a sprijibit si mi-a zis ca tptul va fi bine!
Ce credeti ma place cu adevarat?
Stiu ca la 17 ani suntmica pentru o relatie dr il plac!
Cum sa îi spun ce simt?
Stiu ca e mare fata de mine dar il plac!
Cum aflu daca el chiar ma iubeste?
P.S nu ma criticati ca sunt prea mica vreau sa imi spuneti sincer ce sa fac sa aflu ce simte

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

De placut e evident ca te place.
Toate problemele astea sunt in capul tau, e un an diferenta, deci nu e nici o problema din punctul asta de vedere.
In rest, cum sa-i spui ca il placi, e simplu, cand iti zice si el ca te place, ii spui si tu ca sentimentul e reciproc si asa ai rezolvat toata problema.
De existenta iubirii, nu am ce spune, nici nu stiu daca exista iubire adevarata, dar sa mai stiu si cum sa-ti dai seama daca esti iubit.
Cat despre faptul ca esti prea mica, nu e o problema, e o varsta decenta pentru o relatie, mai rau e daca aveai 13 ani cum se mai intampla pe aici.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i spui nimic, astepti ca baiatul sa faca primul pas!

| mentholinks a răspuns:

Ai grija cu astfel de baieti, nu zic ca este el rau sau aiurea dar sa ai mai multa grija.

| D3I3 a răspuns:

Dacă tu zici că ești mică, stai să vezi tipele de 10 ani ce au câte 100 iubiți.

| Michaella004 a răspuns:

Pai dacă tot vorbiți in Facebook, ai putea sa îl intrebi, pentru ca prin mesaje e mai usor( pentru mine. Dar daca spui ca e rau si se comporta așa ai grija ca mai tîrziu sa nu regreți si totuși te-aș sfatui sa încerci. Trăim o data, nu?