| gingergirl1 a întrebat:

Buna dragilor! Am avut un Craciun oribil crying pentru inceput mi-a zis mama vinerea trecuta ca nu-l mai iubeste pe tata si ca ii place de seful ei(si el o iubeste de 2 ani)Ma rog dar si tata ii vorbeste urat,o face nebuna etc(pe moment ma face si pe mine sa nu-l mai suport) Iar mai devreme s-au certat iar si au zis ca vor se divorteze crying sunt FOARTE SUPARATA pentru ca am crezut ca o sa plecam impreuna peste cativa ani in stainatate si o sa fie totul bine crying iar acum nu stiu ce sa mai fac, intr-un fel as vrea sa se impace si intr-un alt fel nu...scuzati-ma ca am postat problemele mele personale aici dar am nevoie de niste sfaturi sad multumesc

18 răspunsuri:
| ostea a răspuns:

Incearca sa nu te bagi intre problemele lor pentru ca o sa suferi cel mai mult.Esti un copil si nu ai cum sa intelegi situatia lor dar in timp o sa te maturizezi si vei ajunge sa constientizezi cu adevarat de ce au facut asta.Incearca sa nu iti faci probleme, totul o sa fie bine ingerasule mic. Daca vrei sa vorbim mai multe imi lasi mesaj privat.Ai grija de tine.

| cuvant a răspuns:

Salut,
Situatia e complicata si daca s-a ajuns la punctul acesta este aproape sigur ca vor divorta chiar daca tatal tau nu va dori acest lucru.
Din fericire iti pot spune ca tu nu ai nici o vina chiar daca te simti uneori asa.
Uneori pentru parinti e mai bine sa stea separati decat sa fie impreuna si sa isi faca rau unu altuia si mai ales tie.
E clar ca ei te iubesc foarte mult dar daca vor divorta trebuie sa intelegi situatia si sa-i iubesti la fel ca pana acum.
E clar ca intre mama ta si seful ei s-au intamplat lucruri mai complicate si nu vor mai da inapoi.
Incearca sa vorbesti cu ei si sa le spui ca-i iubesti indiferent ce decizie vor lua.

| LolaLollita a răspuns:

Draga mea, daca ei nu se mai iubesc, e mai bine sa divorteze. Nu are rost sa-si faca rau unul altuia.

| dracu14 a răspuns:

Asa si ce ai vrea sa stea imrepuna pana o sa se ia la bataie, e mai bine sa divorteze...

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Și dacă vor rămâne împreună o să asiști la o scenă în care părinții tăi nu mai fac nimic împreună, sunt reci unul cu altul. Poate va fi mai bine dacă se despart poate că nu. Timpul decide.

Răspuns utilizator avertizat
| Indestructible a răspuns:

Nu prea ai ce face, şi nici n-ar trebui să încerci să faci ceva. Părinţii tăi nu sunt obligaţi să rămână împreună dacă nu se mai suportă.

| Antoniacopiluța a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru tine.Si eu am trecut prin astfel de momente.Asta e si nu ai ce face.Decat sa traiesti tot asa, vazand scene cu batai si certuri, lasa'i sa divorteze. Sper sa ai grija de tine! Dar asa e mai bine, cand 2 oameni nu se mai iubesc nu mai ce sa le faci.Se despart si gatasad>An nou plin de bucurii!

| Katoteshika a răspuns:

Incearca sai convingi sa discute despre problemele lor si daca este grav pot sa se duca si la un psiholoh, vezi poate isi mai acorda o sansa...
daca nu merge inseamna ca nu le este menit sa fie impreuna, si sa incerci sa fii puternica si sa tii minte ca multa lume te iubest (bunici, verisori, prieteni, etc.)
imi pare rau ca acest Craciun nu a fost atat de frumos si linistit dar capul sus, se va rezolva:*
imi pare sincer rau pentru ce ti se intampla si te admir foarte foarte mult ca reusesti sa iti spui problemele personale pentru a putea fi rezolvatehappy
iti doresc toate cele bune, un sarbatori fericite pe cat posibil se poate, vacanta placuta, liniste, iubire si iti urez mult curaj:*

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Mmmm,greu de zis.Acest "As vrea sa se impace si intr-un fel nu".Am si eu o prietena in aceeasi situatie.Dar ea a vorbit cu mama ei si a rugat-o din tot sufletul sa nu se desparta...

Of, Of, Of...Nu cred ca poti face ceva...Imi pare sincer rau ca nu te pot ajuta cu mai mult dar sa stii ca tot ce se intampla se intampla cu un scop

Iti dorect un Craciun fericit(cat a mai ramas din el)

| Bia379 a răspuns:

Tot ce iti pot spune e sa te linistesti si sa incerci sa te intelegi cu amandoi, pentru ca indiferent de situatie, iti sunt parinti. Incearca sa vorbesti cu ei iar daca vezi ca nu se mai poate face nimic si mama ta incearca o relatie cu seful ei, o poti sustine, pentru ca fericirea parintilor e foarte importanta. Iti doresc mult succes si ca totul sa se rezolve cu bine! Un an nou mai bun!

| INGEEERAS a răspuns:

buna straight facem-ai bine lasa i sa se desparta decat sa traiesti intro-o-o familie care se cearta m-ai bine sa se desparta...e mai bine asa ei decid ce vor sa faca tu decizi cu cine ramai.sad dar cati ani ai?

| INGEEERAS a răspuns:

Este bine ca ai 13 pentru ca poti alege la cine te duci.straight face te vei duce la mama ta?

| marius_3481 a răspuns:

Daca sa ajuns la asa ceva mai bine lasa-i sa divorteze stiu ca este greu am trecut prin asa ceva dar oamenii cand nu se mai spuorta se cearta din orice si treuri din astea decat sa se bat si sa auzi certuri zi de zi mai bine asa crede-ma o sa ajungi si tu mai mare si o sa iti dai cu seama!