| Ioana0000 a întrebat:

Bună, dragilor happy! Am o problemă, iar sfaturile voastre cu siguranţă îmi vor fi de mare ajutor!

Acum 2 luni, la o activitate extraşcolară am văzut un băiat care la prima vedere chiar mi-a plăcut. L-am mai văzut prin liceu de câte ori, mi s-a părut în continuare un băiat super drăguţ, după care l-am găsit şi pe Facebook, şi nu m-am abiţinut să nu-i dau câteva like-uri. De acolo a început totul, mi-a cerut ID-ul şi am vorbit de câteva ori. În primă fază m-a complimentat, apoi mi-a spus direct că m-a remarcat şi prin liceu, şi că îi place de mine...

Problema propriu-zisă este aceea că, deşi atunci când l-am văzut prima dată mi-aş fi dorit să mă remarce, şi să-l cunosc mai bine, acum, când ştiu că mă place, parcă nu mai are niciun farmec. Din câte am vorbit până acum am dedus faptul că este exact genul acela de băiat pe care mi-l doream: cuminte, sensibil, care nu bea şi nu fumează, căriua îi plac relaţiile de durată, dar cu toate astea, există ceva care mă împiedică să mă îndrăgostesc cu adevărat de el.

De primul, şi până în momentul de faţă ultimul, meu iubit m-am îndrăgostit nebuneşte. Alături de el am trăit o poveste minunată timp de doi ani de zile, care s-a finalizat cu o relaţie foarte scurtă, din păcare sad. Din cauza lui am suferit enorm, dar cu toate acestea încă mai simt fluturaşii din stomac atunci când îi întâlnesc, ca şi în prima zi în care l-am cunoscut.

Între noi nu mai e nimic, dar simplul fapt că de fiecare dată m-a pus pe jar, m-a făcut să-l îndrăgesc tot mai mult, totul degenerând într-o dulce suferinţă.

Vreau să cunosc pe altcineva sincer, care să nu mă rănească, însă nu vreau nici să împlic într-o relaţie fără să am sentimente.

Ce trebuie să fac, cum trebuie să mă comport cu acest băiat care mă place, şi nu în ultimul rând, cum mi-aş putea da seama dacă şi eu îl plac sau nu, deaorece sunt total confuză. Deşi nu simt nevoia să-l văd zilnic şi alte chestii de genu`, în momentulîn care mă priveşte simt cum mi-se taie respiraţia. Nu vreau să-l tratez cu indiferenţă, dar nici să "cad în braţele lui".

Mulţumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| adelaadelaadela a răspuns:

O doamne si eu am patit exact la fel. parca as vorbi cu mine insamilaughing. pai cam asa e cu dragostea la prima vedere... nu crezi ca s-ar uita la tine dar cand iti spune si el ca te place si il ai, te plictisesti foarte repede de el, desi pentru tine e "baiatul visurilor": nu bea, la locul lui, nu fumeaza etc. Tu inca il placi foarte mult pe fostul' sunt sigura ca ti-ai dori sa fiti iar impreuna, mai mult decat sa fii 1 an cu celalalt. totusi acest celalat chiar s-ar putea sa te iubesca, fostul te-a cam uitat. daca ar fi sa alegi cu mineta: fii cu asta ca e baiatul perfect. dar in inima ta inca il pastrezi pe fostul prieten... pacat ca ne indragostim de cine nu trebuiesad. funda?batting eyelashes

| AlinDark14 a răspuns:

Buna.Eu zic ca e mai bine sa fi tu insati, si daca vrei sa intri intr-o relatie noua trebuie sa lasi in urma tot ce a fost ca astfel nu va merge, Daca il iubesti cu adevarat vorbeste cu el nu tine in tine pentru ca iti faci mai mult tau, nu iti fie teama daca si el simte acelasi lucru va iesi bine.Baftawinking