| anonim_4396 a întrebat:

Bună, după voi, ce rol are mama în educarea copilului?
ps: nu este o temă școlară.

Răspuns Câştigător
| dana85 a răspuns:

Mama este legatura cu viata, leaganul copilarieie noastre, primul pas ce il facem in viata.Ea este cea care daruieste suflet din sufletul ei pentru a ne creste, rade prin noi si plange la fiecare lacrima de-a noastra. Ea este cea care defineste caracterul nostru, ea este invatatura si credinta, mangaierea si speranta noastra, alinarea si iubirea, increderea si caldura, forta ce ne da puterea de a merge mai departe, ARIPA CE NE INALTA ZBORUL. Toate acestea ni le daruieste mama.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O mama are un rol important in educarea copilului, nu degeaba se spune de cei 7 ani de acasa

| sunshine939 a răspuns:

Are rolul de a te indruma toata viata,sa iei deciziile cele mai bune,sa fie consilierul tau sa te aduca pe pamant cand tu esti cu capul in nori, sa te educe,, nu stiu cuvintele sunt de prisos mama are un rol greu de exprimat in cuvinte

| mimiwewem a răspuns:

Frumoase răspunsuri.
Și, @ButonasulAlecsssandreiERoz, habar nu ai câți ochi ai.

| IngerAlb a răspuns:

Nu stiu, te-a nascut...

| mada1234566 a răspuns:

De a-l educa si de a-l proteja.