| anonim_4396 a întrebat:

Bună, este adevărat că majoritatea femeilor pierd prima sarcină?
Și dacă da, din ce cauză?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pierderea de sarcină este cel mai probabil să apară în primul trimestru. Cele mai multe pierderi de sarcină se datorează unor factori pe care femeia nu le poate controla. La începutul sarcinii, problemele genetice reprezintă o cauză majoră de avort spontan. Aproximativ 80 la suta din avorturi au loc in primul trimestru, care este intre 0 si 13 saptamani. 2018

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Una sanatoasa nu are motiv doar alea alcooliste, fumatoare sau care trag pe nas

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici pe departe

| Sonia822 a răspuns:

Total fals

| Sonia822 a răspuns:

Cred ca n-ai formulat bine intrebarea. Nu prier femeile prima sarcina pentru ca e prima, nu functioneaza ca la clatite, o arunci pe prima pentru ca nu era bine incins uleiul sau cratita. Chiar sunt rare cazurile Exista riscu ca fatul sa nu ajunga la 3 luni, din motive diverse. Te poti considera insarcinata dupa ce ai depasit cu bine primele 3 luni, dar asta nu are legatura cu ``prima sarcina``. poate sa fie si a 8a.

| MihaEma a răspuns (pentru Sonia822):

Ok. Am înțeles! Mulțumesc pentru răspuns!
Mi-a spus cineva și am vrut să mă asigur, cunosc și 4 femei care au pierdut prima sarcină și am vrut să mă asigur

| Aube a răspuns:

Nu, nu este adevarat! Sunt rare cazuri cand se pierde prima sarcina. Si atunci este un risc mare pentru mama.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Nu este adevărat. De unde ai scos-o?