| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un iubit si avem aproape 3 ani de relatie. Sora mamei este casatorita cu un barbat care mama lui este nepoata bunicii iubitului meu. Ce grad este între mine si iubitul meu?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Desi ai expus situatia destul de alambicat totusi se poate spune ca este o rudenie indepartata prin alianta de gr. IX sau X.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este nici o relatie de rudenie!

| Holiday a răspuns:

"Sora mamei este casatorita cu un barbat care mama lui este nepoata bunicii iubitului meu."

Daca pentru a defini relatia de rudenie iti trebuie 15 cuvinte, cu siguranta e o ruda suficient de indepartata pentru a exista vreo problema.happy
Oricum, in cazul tau, nu doar ca este indepartata, dar e si prin alianta. Deci chiar nici un impediment nu exista.

| Eduard619 a răspuns:

Nu ar trebui sa conteze asta... daca ar fi vreun grad de rudenie ar fi unul foarte indepartat.