| DariaBoldor a întrebat:

Eu chiar simt nevoia sa ma deschid! Am nevoie de un cel mai bun prieten dar băiat sa fie! Am o cea mai buna prietena cu care ma înțeleg foarte bine dar după părerea mea orice băiat sau fata au nevoie de un prieten de sex opus! Eu una nu știu cum sa îmi fac un cel mai bun prieten! Cum sa găsesc un băiat care chiar ma place asa cum sunt și vrea sa fim prieteni! Pentru ca va zic sincer eu în clasa mea nu exista niciun băiat care sa fie perfect pentru mine in afara băiatului de care îmi place! Va rog ajutați-mă!

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

La varsta ta cam greu ca persoana de sex opus sa vada doar prietenie in relatia voastra. Este nevoie sa cauti extrem de bine oamenii si in special baieti maturi, care vor acelasi lucru de la tine. Poti gasi spre exemplu in diverse activitati de voluntariat care nu implica numai(sau majoritar ca si pe mine ma exaspereaza asta) fete/femei in varsta.

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

În liceu poți sa îți faci ușor prieteni. Fi și tu curajoasa sa vorbești cu băieți sa fiți prieteni.

| Robert2526 a răspuns:

Depinde cati ani ai. Eu de exemplu nu am prieteni baieti, doar fete dar am o singura fata cu adevarat apropiata. Am avut si experiente mai putin placute in care prietenia evolua catre altceva din partea lor desi stiau de la inceput ca nu imi doresc asta.

E destul de dificil sa ai o relatie de prietenie cu o persoana de sex opus dar poti incerca