| anonim_4396 a întrebat:

Eu una nu știu ce să mai cred, ce să mai fac, sper să mă ajutați voi. Am 23 de ani, iubitul meu 28. Avem o relație de 3 ani și în acest timp iubitul meu nu m-a dus acasă să o cunosc pe bunica lui (ea l-a crescut și să nu vă gândiți că este o tanti de pe timpuri pentru că deși este ieșită la pensie încă lucrează și am auzit că este foarte cochetă

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

Sa stii ca sunt fete care sunt duse acasa si tot sunt bataie de joc laughing.
Bun, ca o glumita.
Daca acceasta relatie este pe bune, draga mea, invata-ti sa va spuneti orice. Bine sau rau. Gaseste un moment si spune-i clar ce simti tu, cum este si normal intr-o relatie. La bine si la greu, nu?

Eu nu te sfatuiesc sa-l parasesti doar din atat, ci sa va intariti relatia prin mai multa comunicare.Cel mai probabil are niste probleme despre care ii este efectiv jena sa vorbeasca. Nu iti face prea multe griji, o sa rezolvati prin comunicare daca chiar exista sentimente sincere.

Succes.

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

O fi tipu si insurat si tu habar ai laughing)))) o fi nevasta acasa cu copilu, sau poate are un copil ceva laughing ca prea se fereste asa xD

| anonim_4396 explică (pentru Liviu):

Hai să nu exagerăm

| Violleta2022 a răspuns:

Poate nu intentioneaza sa-si faca un viitor cu tine!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

El zice că ar vrea să ne facem un viitor, uneori chiar vorbește mai mult ca mine despre viitorul nostru...

| danay72 a răspuns:

Ar fi bine sa discuti cu el despre aceste îngrijorări. E normal sa cunosti familia atat timp cat e ceva serios intre voi. Poate cu ocazia asta îți dai seama cum e de fapt situația. Dar nu il acuza de ceva, ci încearcă să ii spui temerile ta. Nu uita ca un răspuns blând îndepărtează furia, de aceea vorbeste calm și din suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El de la început mi-a zis că nu a dus nicio fată să o cunoască pe bunica lui și pe cea care o va duce va rămâne acolo. Bineînțeles că bunica lui știe de relația noastră, el dormea foarte mult la mine, ea îi mai dădea să îmi aducă tot felul de atenții sau mâncare însă de ceva timp, cam un an nu mai trimite nimic, sigur că nu îi asta problema dar m-a cam pus pe gânduri. În urmă cu vreo 2 luni tot am insistat să mă ducă să-i cunosc bunica și a zis că în septembrie (Nu știu de ce a zis luna asta, acum mă gândesc că poate a zis la mișto) eh bine imediat trece luna septembrie și nu mă duce culmea pentru că s-a certat cu ea și chiar l-am simțit un pic supărat și când i-am zis să mă ducă la bunica lui a zis că nu aș vrea, gen că îi nervoasă. El nici nu îmi spune exact de ce s-au certat sau dacă am fost eu motivul, deși eu simt că din cauza mea, azi chiar i-am zis că simt și el a zis "mă bucur că simți". În ultimul timp nici nu prea mai doarme la mine, zice să mai doarmă și pe acasă, mi-a dat de înțeles că bunica lui i-ar fi atras atenția că petrece mult timp cu mine. Dar nu stă doar cu mine pentru că el și lucrează sau mai iasă cu băieții, nu suntem non stop împreună dar ea bineînțeles că nu are de unde să știe. Chiar mă deranjează că nu mă duce să o cunosc și la fel îi deranjează și pe părinții mei, tot zic că de 3 ani suntem împreună și nu m-a dus să o cunosc, că el nu vrea ceva serios... deși în ciuda acestui lucru avem o relație frumoasă dar lucrul ăsta începe să mă deranjeze din ce în ce mai tare și el nu face nimic în privința aceasta. Ce să fac?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident, gaseste toate motivele din lume sa nu et duca la bunica-sa!

Ce sa-i faci? Da-i papucii!
Nimic din ce face nu confrima ca ar vrea sa fie cu tine, sau sa-si faca vreun viitor alaturi de tine.
Inveneteaza minciuni, incearca sa te enerveze doar-doar rupeti relatia, pentru ca...s-a cam plictist si este timpul sa rupa relatia.
Daca ar fi fost un om de cuvant, la 1 septembrie deja iti comunica data cand te va duce la bunica lui.
Dar ce a facut? A inventat motive ca sa treaca vremea.
Parerea mea este ca, iti pierzi timpul ca baiatul asta. Evident nu mai are chef de tine dar nu stie ce motive sa mai invenetze ca sa rupa relatia, s au sa te faca pe tine sa or rupi, ca nu s-ar simtii chiar atat de vinovat el.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Îmi este greu să îi dau papucii pentru că îl iubesc și el pe mine mă iubește, nu am ce să îi reproșez în afara de chestia asta cu dânsa. Cred că o să îi dau un ultimatum și asta este...

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti tare departe de adevart si evident nu vezi ca de fapt este plictisit si ar vrea sa scape de tine. Probabil il iubesti foarte mult, altfel nu-s e explica de ce nu poti accepta si adeavarul pe acre noi, cei din afara relatiei cu el, o putem vedea foarte clar.
Cand un om, face tot posibilul sa evite sa o cunosti pe unica persoana pe care o respecta si o trateaza desoebit, imi spune clar ca, tu nu esti persoana cu care el vrea sa se casatoreasca!
De fapt, chiar el ti-a spus asta, ca cine ii va fi prezentat bunicii, va intra pe veci in casa lor.
Sincer, cred ca baiatul nu te mai iubeste, dar esti tu orbita de dragoste pentru el. faptul ca-ti spune ca te iubeste, nu mai isneamna nimci, cand prin tot ce face demosnteaza contrariul.
Da-i un ultimatum si vei vedea!

| kandaraki a răspuns:

Nu tu trebu sa insisti asupra faptului sa ii cunosti rudele, ci atunci cand va fi pregatit baiatul. Da-i pace, cand va dori, atunci iti va face cunostinta, nu ai nici un drept sa il impui cu ceva!

| En3Rgi a răspuns:

Poate bunica lui este un criminal in serie si nu vrea sa te piarda daca pici pe mainile ei. Poate te si tortureaza inainte sa te omoare, cine stie ce chestii o satisfac, deci zic sa ai grija.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru En3Rgi):

Nu mai naviga pe deep web laughing.