| pappy18 a întrebat:

Buna fetelor tot eu revin cu o alta intrebare: banuiesc ca cam toate dintre voi care ati raspuns la intrebarea anterioara v-ati dat seama ca eu am un defect fizic mai usor... fac o mica paranteza pentru unii sa se stie ca: (nu ma simt complexat si nici nu am ura pe nimeni sau sa nu ma accept asa cum sunt eu sau sa imi plang de mila) nu fac lucrurile astea cii imi traiesc viata asa cum este ea si cu buna si cu rele. pur si simplu am ajuns la o varsta in care m`am obisnuit cu mine insumi si imi traiesc viata. am avut iubite pana acum dar care au fost doar pe interes! si as vrea sa cunosc pe cineva cu care sa ma inteleg si sa ne kunoastem poate aici par stupid putin dar cine vrea sa vb add la id meu yo_sisu1one_2006 cine vrea eu va ast fetelor:*:* acum intrebarea mea este: de ce unele dintre voi fetelor vb la general cand vedeti pe strada o persoana cu handikap fizic aveti tendinta sa va strambati la noi? si sa ne priviti mai ciudat? mi s`a intamplat si mie de cateva ori si nu inteleg de ce unele reactioneaza asa? atat timp cat kurat sunt imbrakat bine sunt si nu am fata de dus mintal? nu inteleg de ce reactioneaza asa? atunci eu cum pot sa merg sa ma bag in seama cu unele fete sa le cunosc cand vad ca altele ma privesc urat? atunci cand imi place de o fata nici nu mai stiu ce sa fac sau cum sa fac pentru ca se formeaza in mine un fel de teama sa nu ma priveasca si ea urat sau mai stiu eu ce sa faca. ast raspuns si la intrebarea asta si le multumesc fetelor care mi-au raspuns si la intrebarea anterioara:*:*

Răspuns Câştigător
| danaalexa a răspuns:

Iti trebuie mai multa incredere in tine!
Si ce daca lumea te priveste strambandu-se? Stramba-te si tu la ei? Ei se cred mai presus ca nu au defecte fizice, dar asta i face sa aiba defecte morale, unu chiar mare "complex de superioritate". Tu lasa-i pe ei in pace.Nimeni nu-i perfect, bucura-te ca ai ce ai!
Eu sincer am vazut pe strada destui oameni care arata si se comporta mult mai ciudat decat ca are defect la umblat si nu m-am uitat strambat pentru ca ma gandesc cum se simte el/ea.Sincer mai degraba mi-as face un prieten ca tine decat unu care arata perfect i popular si nare nimic in cap.Nici daca are probleme mintale nu ma uit ciudat, pentru ca e o prostie, nu e vina lor si n-am ce comenta, cu ces eu mai presus ca ei, cu nimic.Pentru ca tot ce am e dar de la Dumnezeu nu este truda mea. Sper ca nu te-am plictisit!
:*stai relax cine se stramba la tine, nu-ti merita atentiahappy

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci probleme, va rasari soarele si pe strada ta. Exista multa rautate si ma intreb de ce, fiecare din noi poate fi la un moment dat in locul tau.Ai mai multa incredere in tine, nu toate fetele sunt la fel.Iti doresc multa sanatate si mult succes in viata.

lolita
| lolita a răspuns:

Din pacate exista si astfel de fete care nu stiu sa aprececieze cea ce este mai important la o persoana ci se uita doar a fizic. nu-ti pot raspunde la intrebare deorece nu stiu ce gandesc aceste fete care "se stramba" vazandu-te, eu am iesit cu un tip care avea un defect fizic dar m-a interesat ineriorul si nu comentariile rautaciose pe care le facea altii la adresa noastra. iti zic doar atat: astfel de fete nu merita iubirea ta, deci nu te stresa pentru ele.

| Good Cat a răspuns:

Gandeste-te in primul rand ca fete pe lumea asta exista cu miliardele. Asadar, daca se uita una, doua, zece urat la tine?! Si ce? Sa se uite! Asa iti dai seama de caracterul unora.

Reactioneaza asa pentru ca le lipsesc aia 7 ani de acasa, sunt prost crescute sau niste uscaturi de la marginea societatii in care ele se cred cele mai tari.

Asa ca : nu te simti frustrat ca alea se uita urat. Ca nu esti tu de vina. Nici prin gand sa nu iti treaca ideea asta. Si daca ti-a trecut... scoate-o, ca nu faci nimic bun daca ai asa o conceptie. Ele sunt de vina.

Si inca ceva. Daca ai vazut ca alea se uita urat... nu lasa capu` jos! Rise up, sunshine! Azi e rau, maine e bine...

Succes!

| lilboutique a răspuns:

Nu ar trebui sa ne ferim sau sa radem de astfel de persoane bolnave, nu este vina lor ca sunt asa! nimeni nu isi doreste sa aiba o asemenea problema, un handicap.

| zuzumic a răspuns:

Eucred ca fiecare om merita macar o sansa. Acele fete sunt fetele "frumoase" si pline de dau pe afara de fite. Cred ca defectul tau e in minte nu la picior, adica defectul tau "mintal" e acela ca tu crezi ca daca o fata se sramba cand se uita insemna ca se stramba toate. NU e adevarat. La o persoana cand te uiti te uiti prin el adica la sufletul sau. si sa stii ca pe lumea asta nu sunt doarfetele care se uita la bani si cum am zis mai sus doar fetele cu foarte multe fite fac chestile astea sa stii ca sunt multe fete care nu au nici un handicap cand e vorba de corp dar au un handicat " la minte" ca si tie adica ele au impresia ca daca nu le baga baieti fitosi in seama inseamna ca sunt urate, sau ca daca un baiat zice ca e urata sau mai stiu eu cum ele raman cu ideea asta in minte si gata. Iar lucru asta aduce foarte multa nefericire multor oameni, Incearca atunci cand iti place o fata sa te duci direct la ea si sa ii spui "hei eu si piciorul meu "defect" te placem foarte tare daca nu ai nimic cu el insemna ca nu ai nimic cu mine si poate o sa fim fericiti impreuna... vrei sa fi sufletelu meu pereche?" "sau daca vorbesti la telefon sau pe mess spune-i din start unei fete cu care te intalnesti uite draga mea am problema asta daca crezi ca nu te deranjeaza pot sa fiu omul care o sa te faca sa razi mereu dar daca te deranjeaza e ok poti sa imi zici sincer nu ma supar "

| zuzumic a răspuns:

Si da sa stii ca as iei cu un astfel de barbat (baiat) tot ce conteaza e caracterul si sufletul si atat timp cat un om e om cu tine tu trebuie sa fi cu ceilalti... sper sa iti gasesti fericirea...

| Ruxyana a răspuns:

Ceauhappy
am observat si eu unele fete uitandu'se asa la unii baietii si cand le'am intrebat de ce se uita asa la baiatul respectiv mi-a spus:zici ca este masina de agatathee hee, parfumat, aranjat, cu un mister aparte, genu de baiat de care trebuie sa te feresty...nu le'am inteles atunci dar acum le inteleghee hee si le'am spus ca nu totii sunt la felwinking si le'am demonstrat ca unii baiatii aranjati si ''gatiti'' cum spun ele sunt chiar niste baietii super de treaba care pun suflet intr'o relatie:*:*
probabil ca parerea asta or avut si acele fete despre tine:*winking
stai linistit ca nu toate sunt la fel:* si nu te grabi sa vina aleasa inimii, ea va veni cand nu te vai astepta mai putin:*:*
baftaa! si succes in a cauta persoana potrivita tiesmug:X

| →s ♥ ą← a răspuns:

Pappy.nu le baga pe alea care se uita stramboh go on sunt niste proasta scuze de expresie.Sincer eram si eu pe strada cu 2 fete si era un baiat sincer dragut:d dar era handicapatsad si prietenele mele radeau de el.si sigur a auzit si sa simtzit prost si mi s-a facut mila si m`am dus la el.si acum vb cu el pe messbig grin si simt ca`l iubesc.:d nu ma deranjeaza ca are un handicap conteaza ca e el.si ma atras caracteru lui deci nu te simti naspa din cauza unor oameni rautaciosi. ei nu`si dau seama ce rau e! love struck Mult succes:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pappy, nu fi ingrijorat, atatia oameni "normali"care sunt niste bestii, cu handicap frustrant si lipsiti de suflet. Lumea e rea prin defect la nastere, sa nu te increzi in persoanele care sunt "perfecte", nu exista asa ceva. Fetele tinere vor masini, frumusete, tzoale si distractii, nu vor intelegere, nici dragoste si nici sinceritate. Dar poate ca intr. o zi lumea se v-a schimba in mai bine.Nu te lasa pacalit de frumusete, cauta simplitatea si normalul-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii cu handicap sunt oamenii dracului insemnatziwinking!
am o fosta prietena cu handicap care e "numai pentru ea" e invidioasa, e egoista, e rea... iax de aceea m-am si indepartat de ea, mai bine ma lipsesc de o asa prietena!winking

| andraxelay a răspuns:

Eu cred ca cele care se uita cum ai spus la tine nu merita nici macar sa vorbesti despre ele, daraminte sa le mai dai importanta. In ziua de azi se uita un lucru esential sau mai bine zis nu mai exista in caracterul unora. Sensibilitatea. Din pacate a mea e prea mare, dar la altii nu exista. Vorbeste doar cu cine se uita frumos iar la restul stramba-te si tu( ai de ce te stramba pentru ca lor le lipseste mai mult decat tie). Si incearca sa le placi doar pe cele care merita.