| anonim_4396 a întrebat:

Hai sa ma descarc acum. Am luat, cel mai probabil, o nota mica la teza de la matematica. Sunt FOARTE bun la matematica, si am numai 10 la ea (si la celelalte am numai 10... ), tin totusi sa mentionez ca profesoara ne-a spus ca ar fi doar un 10 din 31 de copii, dar nu ne-a adus tezele. Nu ar fi o problema sa le zic parintilor deoarece nu s-ar supara prea tare, dar o sa zica ca nu sunt deloc bun la matematica si ca am nevoie de meditatii si doar asta mi-ar mai lipsi, sa fac meditatii la una dintre singurele materii unde chiar merg cu placere. Am uitat sa zic, stiam in principiu chiar tot la teza, dar am avut putin timp si din graba am gresit destul de mult (am si fost idiot, l-am dat cu aproape 10 min inainte). Cum sa-i conving pe parinti sa nu fac meditatii? Oricum, multumesc pentru timpul acordat citirii acestui mesaj, si v-as multumi daca mi-ati putea raspunde.

Toate cele bune,
Mihai.

12 răspunsuri:
| OnnyMady a răspuns:

Le zici ca ai gresit din neatentie si nu din nestiinta, le arati teza si unde ai gresit, apoi le spui ca nu ai nevoie de meditatii ca intelegi matematica foarte bine si iti place si ca nu vrei sa faci meditatii(asta in cazul in care insista pe tema asta)

Succes!

| UnAnonimFaraNume a răspuns (pentru OnnyMady):

Nu ne da tezele, deoarece ciac nu le mai aducem, ca in semestrul 1 au fost cativa idioti care au adus-o dupa 2 saptamani (acesta e primul semestru cu ea...)

| OnnyMady a răspuns:

Pana la urma cum te-ai descucat?

| Tentacle111 a răspuns:

Nu inveti pentru parintii tai, ci pentru tine. Daca nu vrei la meditatii, desi ar trebui(nu stiu in ce clasa esti), spune-le pur si simplu! Eu asa as proceda, desi merg la mate...

| UnAnonimFaraNume a răspuns (pentru Tentacle111):

Pur si simplu nu cred ca am nevoie. Intotdeauna inteleg in clasa (sunt clasa a 6a...). Stiu totusi ca inainte de examen o sa am nevoie...

| KoNeTi a răspuns:

Daca ai numai 10 la mate si daca iei sa zicem 8, 9 in teza, nu-ti trebuie meditatii la nota 9 frate. Nu toti sunt perfecti, oamenii mai fac si greseli in viata. Funda?

| UnAnonimFaraNume a răspuns (pentru KoNeTi):

E 6 sau 7, asta-i problema laughing

| Razvan982013 a răspuns:

Pai ai putea sa fii sincer cu parintii tai si sa le spui ca nu vrei sa faci meditatii happy

| MissPanda a răspuns:

Le zici parintilor adevarul, deoarece nu e frumos sa minti.Cu meditatia, poti exersa acasa singur.Trebuie sa-i convingi ca poti si fara meditatie.In weekend acorzi mai multa atentie la Lb. Romana si la Matematica.
Sper ca te-am ajutat.

| UnAnonimFaraNume a răspuns (pentru MissPanda):

Nu minteam de orice ar fi, am invatat ca mai bine zic adevarul decat sa mint. La Lb. Romana cu siguranta n-am nevoie, profesoara (si diriga de fapt), e prea buna ca sa mai trebuie sa inveti ceva big grin E cea mai buna profa din lume big grin

| MirelaAlexandra a răspuns:

Poate ofi fi tu acel copil care a luat 10.