| muertas a întrebat:

Buna! Imi place de o fata din liceu si nu stiu cum sa ii spun, vorbesc cu ea pe Instagram si de fiecare data cand i-am spus sa iesim m-a refuzat. Vreau sa precizez faptul ca la liceu cand ne intalneam dadea semne ca ma place, asta e incontestabil.
Poate doar se joaca cu mine...
Daca ma puteti ajuta cu o parere?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Ionelaaa001 a răspuns:

Cel mai probabil nu poate iesi din cauza unor probleme sau nu are timp, cel mai bine e sa ii dai semne ca o placi si sa vezi daca o sa iti mai dea si ea si dupa o perioada de timp, in care va cunoasteti mult mai bine, sa ii spui ca o placi si sa o intrebi daca sentimentul este reciproc, nu grabi lucrurile si ai grija sa te gandesti bine la ceea ce o sa faci sa nu regreti pe viitor.happy

19 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca de fiecare data cand i-ai propus sa iesiti te-a refuzat, eu nu inteleg de ce mai insisti, nu are rost parerea mea.
Femeile au un mecanism de gandire diferit de al nostru, iti pot da de inteles una si sa faca alta. Sau ai inteles tu gresit niste semne.
Plus ca multe se joaca in mintea lor bolnava vor sa isi demonstreze ca ele pot seduce pe cat mai multi, e un fel de joc pe care-l au in mintea lor, o chestie totusi care e mai mult la adolescente prezenta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dădea semne, așa le interpretai tu. Dacă te refuză să ieșiți, acesta este un semn clar.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca totusi vorbiti, si nu te evita, trebuie sa insisti putin.
Incearca sa o scoti la intalnire pe nepregatite, de ex dupa liceu, sau cand "intamplator esti pe la ea prin cartier".
Spontan merge mult mai bine decat planificat.

| Mosotti a răspuns:

Daca te-a refuzat sa iesiti, nu te place, asta e clar, deci nu mai are sens sa te gandesti ce sa faci.
Ti s-a parut ca te place.
O persoana care te place nu se joaca cu tine, vrea cat mai repede sa fiti impreuna si ar fi acceptat imediat iesirea cu tine.

Deci cauta alta.

| LoveSleep a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca vei atrage atentia unei femei doar atunci cand o vei surpinde. Si nu cu flori.

Daca i-ai zis sa iesiti de multe ori si te-a refuzat de fiecare data, o sa-i atragi atentia in momentul in care o sa o faci sa creada ca nu mai vrei sa iesi cu ea.
In capul ei e setat ca tipul asta - tu, vrea sa iasa cu ea, o place. Pentru ea nu reprezinti o provocare, stie ca daca are chef de tine, iti da un mesaj si tu vei fi acolo, stie ca are pe unul care o place.

Ce trebuie sa faci tu acum, e s-o faci sa creada ca ai depasit momentul. Asa ca o ignori, iesi cu alte tipe daca ai posibilitatea, pui poze pe insta cu asta, etc si iti garantez ca o sa te caute si o sa incerce sa afle daca inca o placi.

Ala e momentul in care ii poti spune ca o placi dar nu ai chef sa stai dupa ea toata ziua sa vezi daca vrea sa iesiti.

Easy.

| Mosotti a răspuns (pentru LoveSleep):

Daca il placea, vroia sa iasa cu el cat mai repede, deci nu are treaba altceva, nu il place si gata, sa caute alta fata care chiar il place.
Atragi atentia in mod natural daca te vede si te place fizic, ca de acolo porneste totul, nu trebuie sa o surprinzi cu nimic, o surprinzi cu tine insuti, cu prezenta ta, cu, cum te porti.

| LoveSleep a răspuns (pentru Mosotti):

Daca mergi pe principiul asta n-o sa inveti niciodata nimic si o sa ramai la acelasi nivel. "Daca nu ma place, alta". Fa-o sa te placa. Si apoi daca vrei, "alta".

Mi se pare trist sa nici nu incerci sa intelegi ce faci gresit si sa mergi pe ideea ca "cine ma place, ma place asa cum sunt".

Nu ma refer la tine.

| Mosotti a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu trebuie sa o faci sa te placa, te place sau nu! In mod natural, ce, tu cand te uiti la una ca-ti place, aia face sa o placi? Nu.
Si daca nu ma place adios, aia e, oricum nu ma va placea.

Sau una cand se uita la unul si o atrage, la fel, o atrage natural, nu face ala sa o placa.
Si dupa aia daca e atractie fizica cat de cat, poate sa-i placa si comportamentul tau, insa tot asa, in mod natural, place sau nu.

Si da, alta care te place asa cum esti, ca majoritatea alora care se plac, asa se plac.

| LoveSleep a răspuns (pentru Mosotti):

Te inseli.

Intreaba o femeie ce vrea de la un barbat si apoi compara asta cu tipul cu care e impreuna si-o sa vezi ca nu se potriveste.

Eu cand ma uit la una ca-mi place, imi place ca arata bine sau imi place comportamentul ei, dar mai niciodata nu se combina astea.

In general, barbatii vad in cap ecuatia asta cand vad o femeie:

Aspect fizic (pe o scala de la 1 la 10) + disponibilitate / 2.
Daca imi place de Ioana, care e de 9, dar e figuranta si cu nasul pe sus, ar fi un 8 + 4/2 = 6

Daca nu prea imi place de Maria, care e de 6, dar pare ca ar face sex cu mine oriunde intre baie si masina, ar fi un 6 + 9 = 15=7, 5, deci o s-o aleg pe Maria.

Adica, o friptura gatita de cel mai bun bucatar e mult mai buna decat una facuta de Nea Gicu din coltul strazii, dar daca trebuie sa astept 6 luni sa mi-o faca, o s-o aleg pe-a lui Nea Gicu.

La femei nu e asa.
Daca o femeie iti da un 6 la aspectul fizic, un 9 combinat la atitudine + siguranta de sine + faima + bani + umor etc, esti pe un total de 15 / 2 = 7.5

Femeile iti spun ca vor tipi care arata bine, dar daca te duci pe strada 7 din 5 sunt cu burtosi si nasosi, fix pentru ca pentru ele nu conteaza atat de mult aspectul fizic.

Cand esti cu unul care are bani, umor si atitudine, ce crezi ca zic prietenele tale despre el? Ca e naspa ca are nasul mare, e pitic sau urat? Nu prea.

| Mosotti a răspuns (pentru LoveSleep):

Conteaza fizicul, cum nu? Pai asa sunt programate genetic, daca le vezi cuplate cu burtosi, aia ori au bani, ori ele nu au gasit ceva mai bun, ca na, barbati fumusei sunt mai putini, si daca vor si ele o familie, aia e, insa nu au sentimente pentru aia.

Nu ai vazut si in liceu si facultate? Ca baietii bine sunt placuti de foarte multe fete? Si la servici la fel, pentru ca spera fiecare sa puna mana pe el, pana sa ajunga la nasosii si burtosii de care zici.
Daca e un nasos sau burtos in liceu, fac sau la munca, nici dracu nu se uita la el.

Asa suntem genetic facuti, barbatu bine la figura emite masculinitate si calitati masculine care in trecut ajutau la supravietuire, de acolo vine.

Dar este posibil ca daca un burtos emite multa masculinitate la figura, sa atraga totusi.
Ca nu corpu conteaza neaparat cat figura. Bine daca are o burta asa nu prea mare, din aia decenta.

| LoveSleep a răspuns (pentru Mosotti):

Bine Mosotti, cum zici tu.

N-am avut mai mult de 2 tipe in viata asta care m-au refuzat si alea m-au cautat dupa ce nu le-am mai bagat in seama.
In rest, am avut orice tipa am vrut, nu pentru ca sunt rupt din soare, ci pentru ca atunci cand ma duc la o tipa si vorbesc cu ea isi recalculeaza standardele de frumusete cum recalculeaza eMAG pretul de black friday.

Tipii care arata bine in liceu au cele mai misto tipe 50% pentru ca e liceu si alea nu sunt femei, ci fetite si 50% pentru ca ala care arata bine are atitudinea unuia care ar putea avea orice tipa, nu atitudinea unuia speriat de viata care se balbaie si se panicheaza cand vorbeste o tipa cu el.

Poti sa ramai toata viata cu ideea ca femeile prefera barbati intr-un anume fel, dar te inseli. Felul dupa care femeile calculeaza nivelul de atractie pentru un tip nu e atat de simplu pe cat crezi. Asta e si motivul pentru care o tipa care nu da 2 bani pe tine te cauta dupa ce nu o mai bagi in seama. Daca avea doar 2 criterii ( frumos si bogat ), o durea in cot daca pleci sau ramai.

| Mosotti a răspuns (pentru LoveSleep):

Tu arati cat de cat atractiv, de aia te cauta, altfel nu te mai cauta nici daca le bagi sau nu le bagi in seama.
Nu esti tu constient ca arati cat de cat. Nu arati de nota 10, dar de un 7 tot arati arati minim.

Pai am eu pe prietenu meu care nu atrage deloc, si nu l-a vrut mai nici una, nici daca le-a bagat sau nu in seama, ca na, vroia si ei femei cat de cat ca fizic.

Pai la liceu fetite, la facultate fetite, la munca fetite, cum dracu se uita la barbati bine (chiar daca nu-s de nota 10 rupti din soare).

| Lioana a răspuns:

Pai vorbeste in continuare cu ea dar n-o mai invita sa iesiti. Motivele pentru care nu accepta o iesire pot fi multe. Poate nu simte inca nimic serios si vorbeste prieteneste cu tine, poate nu o lasa parintii, poate nu e vaccinata si din cauza interdictiilor sa nu vrea sa iasa, sau poate pur si simplu nu are timp.

| Lukasssz a răspuns:

Cred ca nu reprezinti interes pentru ea

| aditimus a răspuns:

Daca vezi ca nu vrea sa iesiti chiar daca tu o placi si tot incerci nu mai insista incearca sa cauti pe cineva care te place cu adevarat.
Ai putea sa incerci sa o testezi gen sa faci poze cu o fata si sa postezi ca si cum ar fi prietena ta ca sa ii vezi reactia.

| Werrich a răspuns:

Te-a bagat in Friendzone

Răspuns utilizator avertizat
| 69GRIMMJOW69 a răspuns:

Pote fata așteaptă fapte. Du-te la ea și fați intențiile cunoscute ca un gentleman. Dar fi foarte clar și direct. Și învață să accepți și refuzul dacă te refuza.
In caz ca ești refuzat comportate normal si mergi peste.
si încă ceva când te duci la ea nu îți fa nici un plan doar vorbește cu ea fără sa ai discursul pregătit improvizează pe loc. Eventul dacă ești bun la Glume e mai bine. E in avantajul tău.
Practic eu cred ca fata aștepta sa fi bărbat. Instagram e doar pentru Conversații virtuale. Tu vrei ceva real!

| Nimicwow a răspuns:

Din ce ai spus tu se vede clar ca ea nu simte absolut nimic pentru tine. Fete sunt ogramade, nu te uita doar la una.Nu insista caci altfel te va crede ultimul obsedat.Mai e varianta aceea ca ea pur si simplu nu poate din mai multe motive.Succes in continuare!