| 03412gabi a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din clasa. Stiu ca s-a terminat scoala dar ne vedem aproape mereu deoarece sora lui este cu mine la dansuri.
Vreau sa îi spun ca il plac dar nu stiu cum.
Mereu imi spun: Gata! Îi spun azi! Dar cand il vad imi pierd tot curajul!
Cum sa îi spun ca il plac?
Ajutati-ma va rog!
Ps: Si el ma place!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da-i semne clare si poate face el primul pas

| sierra1 a răspuns:

Nu-i spune! Lasă-l pe el să facă primul pas (declarație)

| Iunix a răspuns:

De unde şti că te place? Fă tu primul pas că dacă aştepți după el o să dureze, sau nu o să se întâmple nimic niciodată.

| D3I3 a răspuns:

Trimite-i un mesaj cu "te iubesc", asteaptă reactia si daca ceva ii poti spune "scuze, nu a fost pentru tine".