| anonim_4396 a întrebat:

Bună, îmi puteți spune cum să îi spun mamei că o să am un bebeluș cu logodnicul meu ( el încă nu știe )
Nu veniți cu răspunsuri pentru copile din astea de 15-16 ani ( am 19)
Eu aș vrea să îi spun mai întâi ei și după să îi spun lui.

13 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa-i spui exact la fel cum este prezentat in reclama TV : "O sa avem un nepotel" insa putin schimbata si adaptata situatiei tale personale : "Draga mama,... in curand vei deveni bunica."
Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Spune-i că ești însărcinată, lasă rusinea.

| Plato a răspuns:

"Eu zic sa nu ne grabim, sa-i lasam sa se mai cunoasca"
"S-au cunoscut deja!"
"O sa avem un nepotel!" laughing
Pai asta e o veste buna, nu?

| GirlOnline81 a răspuns:

Invita-ti mama (acasa sau in oras) la o ceasca de ceai (da, cafeaua va agita bebelusul). Pe la a doua inghititura, incearca sa-ti gasesti cuvintele si - mai ales, curajul. Spune-i ca ai ceva sa-i spui. Ca tocmai ai aflat si tu: esti insarcinata. Apoi opreste-te si asteapta cateva secunde, poate chiar minute. Las-o sa absoarba pe deplin cuvintele tale, dar pregateste-te intre timp pentru reactia ei. In cel mai probabil scenariu mama ta va tipa, dar la fel de bine te poate surprinde sa afli cat de mult parintii isi pot sustine copii happy.
Mult curaj!

| Demidol a răspuns (pentru GirlOnline81):

Scenariu preluat din filme.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Demidol):

Nu, este doar un mesaj de incurajare, de care are mare nevoie happy.

| Demidol a răspuns:

"Eu aș vrea să îi spun mai întâi ei și după să îi spun lui."
Ai 19 ani dar judeci ca una de 13.
Ii spui pur si simplu: Dupa moda noua sunt bortoasa fara sa am barbat la casa. Lui mi-e frica sa-i spun, asa ca ai sa mi-l cresti tu.

| Ivanescucristina a răspuns (pentru Demidol):

Frate eu nu sunt romanca si nici el. femeia trebuie sa se supună barbatului. nu face de capul ei

| Demidol a răspuns (pentru Ivanescucristina):

Hopa! Pai daca nu esti romanca, si nici el, iar (mai ales) "femeia trebuie sa se supună barbatului", nu cumva esti dintre cei unde nu aveti voie sa aveti relatii sexuale inainte de casatorie? Cum deja ai facut-o, spune-i mamei ca mai are o gura de hranit, pentru ca el nu te va lua de nevasta. Asa e la voi.

| Ivanescucristina a răspuns (pentru Demidol):

Nu e așa la noi wtf...

| Demidol a răspuns (pentru Ivanescucristina):

Nu?! Dar cum? Singura mi-ai spus: "Frate eu nu sunt romanca si nici el. femeia trebuie sa se supună barbatului. nu face de capul ei" Asa ca nu mai vinde gogosi.

| OrdanKarris a răspuns:

Deci nici el nu stie, nici ma-sa, si prima ei grija e sa-i zica lu ma-sa. laughing Tu ai luat decizia de una singura ca vrei acest copil, fara sa-i ceri parerea prietenului tau daca si el vrea asta. Ai luat tu decizia de una singura ca vrei sa-l incurci cu un copil. Tu nu ai 19 ani, ai 12. Si cred ca si o cpila de 12 ani ar avea mai mult discernamant decat tine.

| Ivanescucristina a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ai visa tu sa am 17 ani ratatu dracu