| Loraoppfsa a întrebat:

Buna! In curand urmeaza sa avem nunta iar eu am niste verisoare care nu ma suporta si nu imi vor binele. Ideea e in felul urmator, mama mea tot zice sa le invităm la nunta dar eu nu vreau sa vina pentru ca ele au fost cu rea intentie mereu si nu m-au suportat niciodată si nu vreau ca in ziua nuntii sa se uite cu invidie la mine, iar mama mea se cearta cu mine si spune ca sa vina ca asa e frumos si stie destul de bine si ea de răul pe care mi l-au provocat. As dori niste sfaturi sa las asa sa vina sau sa reacționez ca totusi e nunta mea

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu le chema dacă nu vrei, e nunta ta nu a maică-tii. Mi se pare absurd să chemi la nunta ta persoane pe care nu le vrei doar pentru că e familie, mai ales că ți-au făcut și rău. Amintește-i maică-tii a cui e nunta

| darrio2007 a răspuns:

Nu vad care este problema? Sunt rudele tale si trebuie sa le inviti la nunta. Abia le faci invidioase. Cati ani ai?

| Loraoppfsa explică (pentru darrio2007):

Inteleg, ele au vorbit mereu urat despre mine si mereu cand am avut nevoie de ele nu au fost. Am 20 de ani

| CodrutElian1990 a răspuns:

Pai, daca nu le inviti, cine o sa-ti mai barfeasca nunta si pe tine in special, cum ai fost la nunta?

Răspuns utilizator avertizat
| Anee1667 a răspuns:

Nu le invita.
Nunta ta este un eveniment important şi la care trebuie să te simţi bine. Dacă tu consideri că prezenţa lor ţi-ar strica starea de spirit atunci cel mai bine este să nu le inviţi.
Organizează nunta aşa cum îţi doreşti şi invită pe cine vrei, astfel încât să te distrezi şi să te simţi bine pentru că nunta ta este evenimentul pe care ţi-l vei aminti iar şi iar şi ar trebui să o faci într-un mod fericit.