| Twister09 a întrebat:

Iubita mea m-a lasat pentru altul, a stat cu ala o lună și și-a bătut joc de ea. După a început sa-mi scrie mie nu a mai vrut sa ne împăcam.
Acuma ea vorbește cu altul si sunt impreuna.
Si eu stau si plâng ca nebunul aproape în fiecare zi.
Credeti ca roata se va învârti si va plânge si ea cum am plâns eu sau macar sa sufere cat sufăr eu?

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se va învârti deloc, că roata lumii nu se învârte după proști.
Ei îi trebuie un bărbat, nu copil de tâță, neînțărcat bine de mă-sa care crede el că dacă plânge și urlă o să primească acces la puncte puncte.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Iubita mea m-a lasat pentru altul" oare de ce? ai gresit tu cu ceva, ori cum daca vedea ea ca esti tu prost ramanea cu tine dar asa na in viata mai si pierzi depinde de fata cine stie ce javra e din moment ce te-a lasat pentru altul.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Acuma ea vorbește cu altul si sunt impreuna." cand esti prost si viata e grea, acum incearca sa ei o pauza de la relatii si sa incerci sa citesti carti de dezvoltare persoanala + du-te la sala si incearca sa fi mai hotarat si mai stapan pe sine, o fata (depinde de om) are nevoie de unu mai copt la minte si mai barbatos nu de un copil.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Credeti ca roata se va învârti si va plânge si ea cum am plâns eu sau macar sa sufere cat sufăr eu?" ea deja sa pisat pe tine din moment ce te-a lasat pentru altul probabil te-a vazut mai copil, nu stiu cum sa iti spun poate ca daca ai fi avut o viata mai grea pana acum erai cu mult mai istet si mai barbatos si dezghetat la minte.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Se spune ca Dumnezeu le da o familie celor care au suferit mult s-au care nu au avut niciodata pe nimeni, daca Dumnezeu a scris viata ta asa inseamna ca asa ti-a fost dat de la EL. Viata e o lupta nu conteaza ce fel de om esti s-au cum arati la exterior incearca sa iti cauti alta fata ca sunt destule fete pe Terra ok. Bafta si sa auzim de bine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu fi prost caci e un simptom periculos, nu uita Dumnezeu te iubeste.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Iubita mea m-a lasat pentru altul, a stat cu ala o lună și și-a bătut joc de ea." cand esti cwrva o patesti exact ca ea, tu ai plans dupa o panarama. Inca ceva tu cat de bine te pricepi sa citesti oamenii? iti recomand sa citesti carti despre psihologie si cum sa citesti oamenii ok, e spre binele tau.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Numai daca va iubi si ea.
Din cate spui, pentru ea relatiile sunt doar o distractie, deci slabe sanse sa ii pese de celalalt.

| Dalmore a răspuns:

Cum poți să iubești un om și să-i dorești răul? Nu cred că o iubești, plângi doar pentru că ți-a rănit orgoliul când l-a ales pe altul în locul tău. Poate a și avut motive să facă asta la cum gândești, lol.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Salut.
Văd că „femeia" asta o să aibă o „relație" cu tot orașul! Las-o, te merită cineva!
Dar n-are rost să plângi pentru ea!
Va plânge când va fi de „râsul lumii" și va regrela ce ți-a făcut! Hai, capu' sus!
Noroc!

| OrdanKarris a răspuns:

Il va schimba si pe al 3-lea si pe al 4-lea, al 5-lea, al 10-lea si in final va ajunge in postura multor muieri din ziua de azi: nu va mai gasi relatii cum gasea pana acum, se va plange incontinuu de asta. Eu zic ca deja a pornit pe drumul pe care se saboteaza singura. Motivul pentru care te-a parasit este pentru ca-i faceai fiecare moft si nu o puneai la punct. De asta a plecat. Problema ei. Tu nu ar trebui sa versi o lacrima, dimpotriva. Ar trebui sa sari in sus de fericire ca ai scapat de o mega-curba care oricum ti-ar fi facut asta. Nu plange dupa muieri defectewinking Erau defecte, nu ai pierdut nimic. Ai si cea mai mica idee cate fete cauta atentie, mai ales alea mai in varsta decat tine?

Răspuns utilizator avertizat
| Clytia a răspuns:

Cred că a fost destul umilită când și-a bătut ăla joc de ea după o lună. Tu trebuie să-ți vezi de viața ta, să nu-ți mai pese dacă va ajunge și ea în postura ta, oricum nici bine nu a ajuns dacă deja l-a schimbat pe-al doilea. Dacă îți dorești cu adevărat, cu timpul o să o uiți.
Mult noroc!

| llleo a răspuns:

Știu ce simți. E un sentiment negru. Fă ceva ce te scoate din starea asta. Nu te mai gândi așa mult. Găsește-ți de treabă. Fă orice altceva. Numai nu gândi.
Cât despre roată. nu știu ce să zic. laughing Mai bine te-ai pune pe picioare și las-o-n legea ei. O să sufere și ea, stai liniștit. Toți suferim.

| EmanuelT a răspuns:

De ce să gândești așa?
Ați fost împreună, nu? Înseamnă că ai ținut la ea. Dacă ai ținut la ea, ai vrea s-o vezi fericită. "Las-o să zboare"
N-ai de ce să plângi, n-o să-ți fie ultima relație.
O dată ce te-a lăsat pentru altcineva, n-ai de ce s-o mai cauți, sau să-i răspunzi la mesaje. Doar ai și scris că acel băiat și-a bătut joc de ea. Chiar atât de mult ai ajuns s-o urăști, de vrei să sufere mai mult?
Ieși afară, ocupă-ți timpul, cunoaște alte fete și ai să vezi că încet, încet uiți de ea. It's not a bid deal, stop thinking about it.
Succes
PS: Nu mai gândi așa, că nu-ți va face bine(law of attraction)

| BoBoAlin a răspuns:

Salut, hai să vorbim ca de la bărbat la bărbat.In primul rând daca ea a mers la altul, deja intervine un parvan, o despărțire ca la carte nu scandal nu nimic, simple vorbe.Ar fi trebuit să-i spui, dacă ai găsit fericirea la altul și eu nu te-am putut face fericită, este oke ințeleg si voi depăși acest moment și cam asta era totul...insă tu ai pus suflet pentru una care nu știu.e de rahat să inșeli și să fi inșelat, poate că cineva va citii comentariu ăsta și va ține cu fata asta însă Eu n-aș mai linge unde am scuipat happy Părerea mea e să o iei logic, ca un restart la windowswinking Incepi o viață nouă cu nepăsare și te liniștești un timp.