| BauBauMyu a întrebat:

Joi plec la munte si m'ar interesa Busteni.Cat costa biletul de telecabina spre Babe? Daca nu cat ar dura pe jos pana acolo? Si telegondola.ce e aia? Ce mai e de vizitat la Busteni?

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

In primul rand daca vrei sa faci trasee, ar fi bine sa fii echipat pentru acest lucru si sa nu uiti de harta pentru traseele montane. Din ce mi-aduc aminte este un traseu nu foarte greu, insa dureaza in jur de 5-6 ore.

Tariful pentru telecabina este aici http://www.orasul-busteni.ro/Informatii%20utile.htm.

Tine cont ca 34 de lei este doar pentru o urcare sau o coborare. Daca vrei sa urci si sa cobori platesti 68 de lei(biletul pentru adult).

Telegondola, este un fel de telecabina mai mica cu 6 locuri. Nu exista in Busteni telegondola, ci in Sinaia si Azuga.

In Busteni mai poti merge la castelul Cantacuzino, partia de ski unde se afla si un funpark, cascada Urlatoarea, Manastirea Caraiman. Cam atat, nu sunt foarte multe lucruri de vizitat. In schimb ai de unde alege la traseele montane.

Pa, pa.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Chrisss23 a răspuns:

Adult= 32 lei
copil= 18 lei
Telegondola este o cabina mica care te urca sus pe munte.