| sasuke933 a întrebat:

Buna la toata lumea, am nevoie mare de ajutor in luarea unei mari decizi, acum o luna eram angajat la o fabrica de automotive, lucram cu niste colegi foarte buni si foarte de treaba de care m-am atasat foarte tare, intre timp in fabrica sa eliberat un post, mai bun, ca sa zic asa, colegii mei m-au indemant sa aplic si asa am facut, am fost la interviu am luat postul, a fost greu la inceput, o gramada de informatii de retinut, dar pana la urma am reusit sa ma descurc. Dar inca nu m-am detasat si inca nu pot sa ma detasez de vechii colegi, deoarece le simt lipsa enorm, si viata la munca nu este la fel fara ei, si incerc acuma sa ma adaptez cu cei noi, dar nu prea reusesc, as vrea sa ma intorc la vechiul post si la vechi colegi. Ce sa fac....sa aleg prietenia sau un loc de munca mai bun.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie sa alegi, prietenii ii poti intalni si in timpul liber, la munca mergi pentru a munci si nu pentru a sta cu prietenii.

| MskDesign a răspuns:

Eu cred ca prietenii reali sunt importanti si au facut bine indrumandu-te catre acest post.Cu ei te poti intalni si in afara programului de munca.